DOM,  Gadżety,  Kawalerka, mieszkanie jednopokojowe,  Mieszkanie dwupokojowe

Jak urządzić pokój dziecka w stylu skandynawskim?

Styl skandynawski jest bardzo modny w aranżacji wnętrz, zarówno pokoju dziennego, jak i sypialni i czy kuchni, a nawet przedpokoju i pokoju dziecka.
Dlaczego styl ten cieszy się taką popularnością? Wnętrze urządzone w skandynawskim stylu jest jasne, przestronne, ma „uniwersalny” design (tzn. łatwo je prze-aranżować zmieniając dodatki – np. tekstylia, obrazki czy figurki). Takie aranżacje wywodzą się ze Skandynawii, czyli obejmują takie kraje jak:  Szwecja, Norwegia i Dania czy Finlandia, gdzie na co dzień brakuje naturalnego światła, dlatego bardzo istotne jest takie zaaranżowanie wnętrz, aby je maksymalnie wykorzystać.
Zarówno ściany, podłogi, jak i meble muszą być przede wszystkim jasne, dominuje biel. Barwa ta odbija światło, wnętrze sprawia wrażenie większego i bardziej przestronnego niż w rzeczywistości. Z bielą ładnie komponują się szarości, pastele (pudrowy róż, błękit, mięta), a także czerń.
Jeśli lubicie takie aranżacje warto pomalować ściany na kolor biały, jest ponadczasowy i neutralny, tak samo jeśli zdecydujemy się na bieloną drewnianą podłogę.
Oczywiście, aby aranżacja nie była nudna, czy mdła warto zdecydować się na wyjątkowe meble czy dodatki. Szukając pomysłu na to jak urządzić pokój dziecka w stylu skandynawskim natrafiłam m.in. na sklep internetowy babydeco.eu. Obecnie jestem na etapie planowania kącika niemowlęcego, dlatego zbieram pomysły i inspiracje. W ofercie sklepu babydeco dostępne są meble znanych marek, tj. Bellamy, Nookie’s, Caramella czy Durbas Style.
W pokoju niemowlaka niezbędne jest łóżeczko, wygodny materac, ale także komoda z przewijakiem i inne miejsca do przechowywania. Meble powinny być przede wszystkim funkcjonalne. Nie ma tu miejsca na niepraktyczne „dekoracje”, takie jak nieużytkowane stoliczki, półki, wazoniki. Z czasem trzeba dokupić
biurko, wygodne krzesło i odpowiednie oświetlenie do nauki. W stylu skandynawskim wnętrza oświetlone przez wiele różnych źródeł światła, górne, i lampy stojące i nocne. Dobre oświetlenie także potrafi optycznie powiększyć przestrzeń.

Ważne jest także postawienie na naturalne materiały, takie jak drewniana podłoga, solidne meble,  a także zabawki. Jeśli chcecie czerpać ze skandynawskiego designu pamiętajcie o jego naczelnej zasadzie minimalizm! Im mniej przedmiotów tym lepiej. Nie jest to łatwe, szczególnie w pokoju dziecka. Jednak ozdobą jest już tkanina na zasłony, czy pokrowiec na łóżko, a także obrazki czy naklejki. Nie ma potrzeby
eksponowania zbyt dużej ilości zabawek, które małym dzieciom szybko się nudzą, a często trafiają do naszego domu wraz z wizytą rodziny i przyjaciół!
Pamiętajmy, że ozdoby i tekstylia łatwo zmienić tworząc nowe wnętrze. Warto by były dostosowane do aktualnych potrzeb i zainteresowań dzieci, nie kupione z myślą „o przyszłości”, gdyż często nudzą się zanim dzieci dorosną.
wszytskie zdjecia pochodzą z oferty sklepu  babydeco

15 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *