DOM,  Gadżety

Materace marki Hilding – nowa jakość snu

Każdy wie, jak ważna jest właściwa regeneracja organizmu, która zachodzi podczas snu. Wyspane osoby są aktywniejsze podczas dnia pracy, bardziej skupione na zdaniu, a nawet … chudsze. Sen zajmuje nam co najmniej ⅓ naszego życia, dlatego warto zainwestować w odpowiednie łóżko i wygodny materac.

Nie ma się co oszukiwać, że możemy się także wyspać na tapicerowanej sofie (chyba, że posiada dodatkowy materac). Z pewnością nową jakość snu poczujecie jeśli zdecydujecie się na zakup materaca marki Hilding.

Ja mam model Balet i muszę przyznać, że jest tak wygodny, że mam wrażenie, że to wręcz łóżko wodne 😉 wszystko dzięki zastosowaniu dwóch innowacyjnych rozwiązań zapewniających komfort  czyli system InterActive oraz pianka Velvet Touch.

W materacu Balet sprężyny zostały ułożone w ten sposób, że uzyskano 7 zróżnicowanych stref twardości.

Do tego marka Hilding zastosowała w tym materacu sprężystą, wysokoelastyczną piankę Velvet Touch, a z drugiej strony piankę lateksową, która dodaje dodatkowej miękkości i sprężystości.

Materac jest niezmiernie wygodny, a jego wyjątkowa wysokość (prawie 30 cm!) już na pierwszy rzut oka “zdradza” nam, że mamy do czynienia z wyjątkowym produktem!

Mój materac Balet Hilding jest ukryty w pokrowcu Diamond, na którym zastosowano wygodne uchwyty (z logo marki) ułatwiające swobodne przenoszenie i odwracanie materaca.

Materace marki Hilding – nowa jakość snu – trochę historii …

Marka Hilding to producent materacy (ale także łóżek i innych akcesoriów)  z tradycjami, pierwszy zakład został utworzony w Szwecji w 1939 roku.

Zakład produkcyjny w Polsce został utworzony w 2001 roku i przez dwa pierwsze lata produkował dla największego odbiorcy i sprzedawcy skandynawskich mebli marki IKEA. więcej informacji o historii i misji firmy na stronie marki Hilding.

 

Obecnie marka Hilding ma w swojej ofercie bogatą ofertę materacy, zarówno tych piankowych, jak i sprężynowych, a nawet medycznych w wielu rozmiarach przeznaczone do dwuosobowych łóżek sypialnianych, łóżek młodzieżowych czy niemowlęcych.

Przykładowe rodzaje materacy marki Hilding poniżej:

Materace marki Hilding – nowa jakość snu, a pokrowiec na materac?

Mój materac Hilding Balet posiada innowacyjny pokrowiec wykonany według technologii 3D. Struktura tkaniny zapewnia bardzo dużą przepuszczalność powietrza tym samym  minimalizując rozwój roztoczy i bakterii. Czyli pełni funkcję ochronną, bo higiena w sypialni jest równie ważna jak komfort. Pokrowiec można zawsze zdjąć i wyprać w temperaturze do 60o C.

Model Balet jest rewelacyjny, a co często “za tym idzie” nie jest najtańszy, jednak marka Hilding ma sporą gamę materacy, a ceny są równie różnorodne, jak i dostępne modele, koniecznie sprawdźcie całą ofertę na stronie producenta.

2 komentarze

  • DIATeam

    Słyszałem wiele dobrych rzeczy o marce Hilding, ale nie miałem jeszcze okazji przetestować ich na swojej skórze. Podobno jakość snu na takim materacu jest na dużo wyższym poziomie, ale jest to materac przeznaczony jaczej do wypoczynku niz do siedzenia nacodzień.

  • Marek

    Jakoś nie jestem przekonany do materaców i dlatego śpię na rozkładanej wersalce, takie przyzwyczajenie od prawie najmłodszych lat. BYć może kiedyś zmienię zdanie i kupię mterac, lecz czy będzie to tej marki, tego jeszcze nie wiem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *