Bez kategorii

Mały salon z aneksem kuchennym

Ten mały salon z aneksem kuchennym jest częścią 2-pokojowego mieszkania o powierzchni niewiele ponad 50m2. Aranżacja jest przykładem na to, jak urządzić wnętrze tak, by było zarówno przytulne,  nowoczesne, jak i niezwykle klasyczne i minimalistyczne.
Naczelną zasadą w aranżacji małych wnętrz jest odpowiedni dobór mebli i kolorów. W niewielkich pomieszczeniach nic nie może być duże. Jeśli postawimy cały „komplet mebli wypoczynkowych” to możemy przytłoczyć pokój  ich rozmiarem. W takim przypadku „nie będziemy” mieli się jak ruszyć, a zamiast użytecznych sprzętów „zagracimy” mieszkanie.
Warto zatem postawić na małą sofę lub narożnik, jeśli natomiast chcemy dodatkowe siedziska, zamiast foteli możemy wybrać pufy czy worki do siedzenia.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Takie meble znajdziemy na stronie  http://zeusmeble.pl/ sofy tapicerowane (cena od 699 zł) małych wymiarów, rozkładane, idealne do niewielkich pomieszczeń, a także pufy (cena od 99 zł) i worki (cena od 159 zł).
W tym małym salonie oprócz miejsca do wypoczynku, centrum pokoju miękkiej sofy ustawiono także stół z czterema tapicerowanymi krzesłami oraz ozdobną drabinę (niezwykle modną w skandynawskich aranżacjach).
Funkcję kuchni pełni aneks kuchenny, który został ograniczony do minimalnej ilości szafek i sprzętów agd. 
Zastosowano tutaj jasną kolorystykę, co jest kluczem w aranżacji małych pomieszczeń. Białe ściany, kremowa sofa, podłoga w kolorze beżu oraz białe szafki kuchenne zawsze się sprawdzą w aranżacji małego salonu z aneksem kuchennym!

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

zdjęcia autorstwa reveny.se (opublikowane za zgodą autora)
photo by / Copyright Reveny.se

9 komentarzy

 • Anonimowy

  Śliczna łazienka! Ja właśnie szukam mieszkania sprzedaż wrocław i już powoli planuję wystrój. Jest tyle cudownych inspiracji w internecie, że nie mogę się zdecydować! Zastanawiam się też dlatego nad opcją wykończenia mieszkania pod klucz. Jak tak patrzyłam do Lukum Deweloper ma bardzo ładne projekty. Może to jest dobre rozwiązanie!

 • Extra

  Po prostu extra. Zaczęłam studia niedawno. Wynajmuje mieszkanie właśnie mam taki salon z aneksem kuchennym. Jest to bajeczne rozwiązanie. Wg mnie najlepsze.

 • Profesjonalne Sprzatanie

  Jak się ma małe wnętrze to trzeba sobie jakoś radzić ale jednak nie jestem za aneksem kuchennym z salonem bo te zapachy cały czas w salonie zostają które w kuchni się wydobywają. Niektórym to przeszkadza 😉

 • Maja

  Taki salon z aneksem kuchennym to najlepsze rozwiązanie dla niedużych mieszkań. Według mnie świetnie takie coś się sprawdza w codzienności 🙂

 • Asia

  Mega efekt. Też mam salon z aneksem kuchennym, ale aneks znajduje się we wnęce. Kiedyś, gdy będę mieć większe mieszkanie też zostanę przy takim rozwiązaniu, bo gdy coś przygotowuję, to lubię mieć kontakt z gośćmi, którzy przebywają w salonie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *