Bez kategorii

Mały salon z aneksem kuchennym

Ten mały salon z aneksem kuchennym jest częścią 2-pokojowego mieszkania o powierzchni niewiele ponad 50m2. Aranżacja jest przykładem na to, jak urządzić wnętrze tak, by było zarówno przytulne,  nowoczesne, jak i niezwykle klasyczne i minimalistyczne.
Naczelną zasadą w aranżacji małych wnętrz jest odpowiedni dobór mebli i kolorów. W niewielkich pomieszczeniach nic nie może być duże. Jeśli postawimy cały „komplet mebli wypoczynkowych” to możemy przytłoczyć pokój  ich rozmiarem. W takim przypadku „nie będziemy” mieli się jak ruszyć, a zamiast użytecznych sprzętów „zagracimy” mieszkanie.
Warto zatem postawić na małą sofę lub narożnik, jeśli natomiast chcemy dodatkowe siedziska, zamiast foteli możemy wybrać pufy czy worki do siedzenia.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Takie meble znajdziemy na stronie  http://zeusmeble.pl/ sofy tapicerowane (cena od 699 zł) małych wymiarów, rozkładane, idealne do niewielkich pomieszczeń, a także pufy (cena od 99 zł) i worki (cena od 159 zł).
W tym małym salonie oprócz miejsca do wypoczynku, centrum pokoju miękkiej sofy ustawiono także stół z czterema tapicerowanymi krzesłami oraz ozdobną drabinę (niezwykle modną w skandynawskich aranżacjach).
Funkcję kuchni pełni aneks kuchenny, który został ograniczony do minimalnej ilości szafek i sprzętów agd. 
Zastosowano tutaj jasną kolorystykę, co jest kluczem w aranżacji małych pomieszczeń. Białe ściany, kremowa sofa, podłoga w kolorze beżu oraz białe szafki kuchenne zawsze się sprawdzą w aranżacji małego salonu z aneksem kuchennym!

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

zdjęcia autorstwa reveny.se (opublikowane za zgodą autora)
photo by / Copyright Reveny.se

9 komentarzy