DOM

Mieszkanie 90m2 projekty

Mieszkanie o powierzchni 90m2 to stosunkowo duży metraż. Jak je dobrze zaprojektować by czuć się w tej przestrzeni komfortowo?

Mieszkanie 90m2 projekty – od czego zacząć?

Najważniejszym elementem jest uświadomienie sobie jakie mamy potrzeby. Pamiętajmy, że jeśli my nie zdefiniujemy czego chcemy to nawet najlepszy architekt może zaproponować nam rozwiązani, które nie spełni naszych wymagań.

Zastanówmy się co lubimy robić w naszym domu? Czy mamy liczną rodzinę i zależy nam nam na spędzaniu czasu razem? Wtedy koniecznie warto zadbać o wygodną przestrzeń dzienną. Duży salon, wygodna sofa (jak na tej aranżacji 90m2 skandynawskiego mieszkania) to podstawa. Dla osób spędzających sporą ilość czasu rodzinnie optymalnym rozwiązaniem jest także połączenie salonu z kuchnią, czyli aneks kuchenny.

Wtedy jedna osoba przygotowuje posiłki, iny rodzic bawi się z dzieckiem.

Sypialnie są miejscem, w którym mamy wygodnie się wyspać, więc nie muszą być to duże pomieszczenia.

Jeśli w domu także pracujemy, ważnym miejscem jest przestrzeń, w której możemy wykonywać nasze obowiązki. Tutaj także najważniejszy aspekt to sprecyzowanie naszych przyzwyczajeń i preferencji. Jeśli napędzają nas inni ludzie i w chaosie mamy wenę do pracy to miejsce na biurko, także możemy zaplanować w dużym salonie.

Mieszkanie 90m2 projekty – przestrzeń dla domowników

Najczęściej jednak my do pracy, a dzieci do nauki potrzebujemy skupienia, spokoju, dlatego warto zaplanować osobne pomieszczenia. W 90m2 mieszkaniu jest na wszystko miejsce. Możemy przeznaczyć jeden pokój na tzw. „gabinet”, ulokować w nim wygodne biurko, krzesło i niezbędne książki/ dokumenty lub utworzyć taki „kącik” w naszej sypialni.

Mieszkanie 90m2 projekty – łącznie przestrzeni

Świetnym rozwiązaniem jest także możliwość łączenia przestrzeni, tj. gdy pracujemy/ odpoczywamy zamykamy drzwi, jak tylko jest możliwość tworzymy wspólną przestrzeń.

Jak dobrze to wygląda widać na tej aranżacji 90m2 mieszkania, które zostało urządzone na pierwszym piętrze budynku z 1903 roku.

Mieszkanie 90m2 projekty – o czym jeszcze pamiętać?

Nad czym jeszcze warto zastanowić się projektując nasze duże 90m2 mieszkanie? Oczywiście nad organizacją życia codziennego. Skandynawowie mają gorszą pogodę od naszej, zatem stawiają na jasne wnętrza, suszarki do ubrań (u nas też coraz bardziej popularne). Dzięki temu unikają kłopotliwego suszenia ubrań, do czego potrzebne jest sporo miejsca i często także dodatkowe pomieszczenie gospodarcze.

Każde pomieszczenie musi spełniać swoją rolę. Ważny jest także przedpokój z miejscem na szafy, wieszaki.

Błędnie zaprojektowana przestrzeń może sprawić, że nawet 90m2 stanie się dla nas przytłaczającą przestrzenią, a takich błędów z pewnością każdy chce uniknąć projektując i planując swoje wymarzone mieszkanie!

zdjęcia @reveny.se – zamieszczone za zgodą

8 komentarzy

 • Ela

  Mieszkanie robi duże wrażenie. Bardzo fajnie wygląda połączenie stylu skandynawskiego ze zdobionymi listawmi przy suficie i podłodze. I te podwójne drzwi! Coś innego niż typowe nowoczesne (często wyglądające tak samo) mieszkania 🙂

 • paabloo

  wnętrze robi bardzo pozytywne wrażenie. Z pewnościa mieszkanie w takim lokalu należy do przyjemności. Wpis ciekawy. Czekam na więcej.

 • SzkołaSobolewo

  Czy na czarnej pralce nie ma problemu ze zbierającym się kurzem, plamkami z mydła czy innymi ,,lataczami” łazienkowymi?

 • korki messiego

  Super aranżacje. Ja próbowałam jakoś fajnie urządzić swój pokój, ale nie jestem pewna czy mi się to udało. Najbardziej podoba mi się ten pokój z bladoróżową kanapą. Świetnie to wygląda. Jeśli chodzi o łazienkę to ta czarna pralka naprawdę szałowo wygląda w tym pomieszczeniu.

 • Dzieciswiat

  Bardzo fajne aranżacje. Na pewno jest to fajny post do tego, żeby sie zainspirować i zrobić coś w swoim własnym mieszkaniu! Ja muszę sama jakoś przemeblować własny.

 • Renata55

  Ciekawe pomysły na wnętrza, bardzo mnie inspirują. Ostatnio robiłam remont i zmieniłam styl całego mieszkania. Zaopatrzyłam się w meble loftowe, podobne jak na zdjęciach tutaj, robią furorę 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *