DOM,  Gadżety

Tubądzin Blog Day 2020

Tubądzin Blog Day 2020 czyli wydarzenie, które w poprzednim tygodniu przyciągnęło największą ilość blogerów wnętrzarskich i lifestylowych.

Grupy Tubądzin pewnie nikomu nie trzeba przedstawiać, ale warto zaznaczyć, że to jeden z największych producentów płytek ceramicznych w Polsce. Obecnie ma kilka nowoczesnych fabryk w województwie łódzkim (zwiedziliśmy już fabrykę w Ozorkowie i Sieradzu). W 2018 roku byliśmy w nowoczesnej wtedy nowo otwartej fabryce w w Sieradzu w 2018 –  relacja z wcześniejszej imprezy można przeczytać tutaj.

Asortyment płytek marki Tubądzin jest imponujący, zarówno właściciele małych łazienek w blokach, jak i tych większych w dużych domach znajdą coś dla siebie, wzory klasyczne i bardzo nowoczesne, autorstwa projektantów z Tubądzina we współpracy z kreatorem mody Maciejem Zieniem. Oczywiście płytki to nie tylko łazienka czy kuchnia, w nowoczesnych przestrzeniach stosuje się je na tarasie, w sypialni, w przedpokoju, a nawet na elewacjach budynków. Mieliśmy przyjemność obejrzeć innowacyjne rozwiązania w Tubądzin Management Group Sp. z o.o. w Ozorkowie (ostatnie zdjęcia).

Tubądzin Blog Day 2020 – wizyta w Dziale Wzornictwa

Jednak najpierw rozpoczęliśmy Tubądzin Blog Day 2020 zwiedzaniem fabryki oraz ciekawymi warsztatami w Dziale Wzornictwa. Specjaliści marki Tubądzin na czele z Kierownikiem Działu Anna Skonką – Wojtysiak (na zdjęciu poniżej właśnie przemawia) pokazali nam jak wyglądają poszczególne etapy projektowania, w tym m.in rzeźbienie czy nanoszenie nadruku i szkliwa. Trzeba przyznać, że praca jest zarówno kreatywna, jak i wymagająca niesłychanej precyzyjności.

Warsztaty w Dziale Wzornictwa Grupy Tubądzin 2020

Na warsztatach w Dziale Wzornictwa byliśmy podzieleni na grupy, dzięki temu  każdy z twórców internetowych miał okazję samodzielnie wykonać daną czynność, która zbliżała nas do wykonania (prawie) samodzielnego projektu płytki ceramicznej. Według mnie szczególnie rzeźbienie nie jest łatwe, ale dobrze wykonana praca, daje satysfakcję. Dlatego tworzyłam … Choć z obawą, że inni mogą nie ocenić mojej pracy tak dobrze, jak ja sama.

Praca pracą, jednak blogerzy skupiali się także na relacjonowaniu wydarzenia, w końcu instastories samo się nie stworzy, dlatego trzeba było działać, fotografować i nagrywać!

Trzeba zauważyć, że dziewczyny prowadzące blogi lifestylowo – modowe to prawdziwe gwiazdy. Wiedzą jak się prezentować i ładnie wyglądać. Blogerki typowo wnętrzarskie powinny się jeszcze trochę nauczyć 😄

SzczyptaDesignu na Tubądzin Day Blog 2020

Nam także “praca” w Dziale Wzornictwa dała niesamowitą satysfakcję. Osoby, które tam spotkaliśmy wykazały się dużą cierpliwością i często podkreślały (pewnie w ramach pocieszenia), że oni też nie nauczyli się wszystkiego od razu.

Czy produkcja płytek ceramicznych to prosta sprawa?

Aby sprzedać płytki należy je najpierw zaprojektować “ręcznie” (właśnie takie próby podejmowali twórcy internetowi) w fabryce Tubądzin w Ozorkowie, po akceptacji wdrożyć do produkcji (wtedy czynności te wykonują maszyny), a potem skutecznie sprzedać. Nie jest to łatwe zadanie, a grupie Tubądzin wychodzi to naprawdę dobrze. Kilka dużych fabryk z nowoczesnymi parkami maszynowymi, półprodukty / produkty wykonywane przez zagranicznych podwykonawców (nawet z Włoch), obecność na najlepszych targach designu, współpraca z wybitnymi architektami i kreatorami, w tym z Maciejem Zieniem. To naprawdę robi wrażenie!

Poniżej blogerki wnętrzarskie, widać, że dobre zdjęcie daje prawdziwą satysfakcję!

Kolejnym etapem Tubądzin Blog Day 2020 było dalsze zwiedzanie fabryki oraz przekonanie się jak szybko i skutecznie (w przeciwieństwie do blogerów) maszyna wykonuje nadruk na płytach ceramicznych.

No to przejdźmy do Showroomu

Wizyta w siedzibie Tubądzin Management Group Sp. z o.o. w Ozorkowie to przede wszystkim podziwianie genialnej elewacji z płytek ceramicznych ! Prawdziwe dzieło sztuki (zdjęcia poniżej), a także prezentacja płytek w showroomie. Płytki wielkoformatowe, szarości, “ala marmur” to nadal bardzo popularne kolekcje. Zobaczymy czy wkrótce to się zmieni, bo już niedługo nowo odsłona projektu Tubądzin i Maciej Zień, my mieliśmy okazję zobaczyć pierwsze prototypy!

Tubądzin Blog Day – warsztaty z Maciejem Zieniem

Ostatnią częścią super eventu były warsztaty ze sławnym kreatorem mody. Grupy miały zaczerpnąć inspiracji z kolorystyki nowej kolekcji płytek Tubądzin i tworzyć projekty sukienek. Każdy poradził sobie jak umiał najlepiej, najważniejsze że do samego wieczoru nikomu nie zabrakło dobrego humoru! O dobre samopoczucie gości cały czas dbał Tomasz Korowczyk, Social Media & Influencer Marketing Manager w Grupie Tubądzin, za co bardzo dziękujemy!

3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *