Bez kategorii

Mieszkanie fińskiej blogerki – jasne wnętrze

Każdy rejon świata ma swój określony styl w budownictwie i aranżacji wnętrz. Często uzależniony od panujących warunków atmosferycznych.  W naszym kraju mamy klimat umiarkowany, także w budownictwie możemy eksperymentować, jedynie niektórzy narzekają na brak warunków na baseny zewnętrzne 🙂 
W aranżacji wnętrz po epoce PRL-u kiedy większość miała podobne meble w domu, przyszedł czas odreagowania i folklor wielu kolorów. Niestety czasem trudno zgrać różne przedmioty i ozdoby w aranżacji wnętrz, i mimo starać zamiast przytulnego wnętrza uzyskujemy „zagraconą” przestrzeń.
Najprostszy sposób, aby tego unikać to wprowadzić do naszego mieszkania trochę skandynawskiego stylu. Co on oznacza? Jasne kolory i minimalizm. Jego geneza też wywodzi się z warunków atmosferycznych, na północy Europy jest zimniej, częściej pada deszcz, a dni są krótsze.
Jasne wnętrze ma nam rekompensować szarość za oknem, a raczej dodatkowo go nie pogłębiać. 
Tym razem zabiorę Was w podróż po mieszkaniu fińskiej blogerki, która prowadzi bloga No home without you. Jej mieszkanie nie jest duże, jednak bardzo przytulne. Dominuje tutaj biel, pokój dzienny połączony z aneksem kuchennym z niego przechodzi się do sypialni. Lubicie taki design?

7 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *