DOM

Projekt wnętrza domu w tradycyjnym stylu

Projekt domu jednorodzinnego pod Łodzią położonego w Natolinie wykonany przez Pracownię Architektoniczną BIAMS. Uwzględnia najnowsze trendy w aranżacji wnętrz, gdyż budowa „ruszyła” w czerwcu 2020 roku.

Projekt domu

Nieruchomość przeważnie projektujemy, budujemy i wykańczamy na długie lata, zatem bardzo ważne jest co wybierzemy, na jaki styl w aranżacji wnętrz się zdecydujemy. Warto rozważyć styl „tradycyjny”, który łączy także nowoczesne rozwiązania. Większość z nas dobrze czuje się we wnętrzach przytulnych, które są zarazem funkcjonalne. 

Oczywistym jest że oprócz wyboru stylu konieczne jest prawidłowe zaprojektowanie układu pomieszczeń, dobór materiałów by całość aranżacji była spójna i ciekawa. Możemy zlecić tę pracę specjalistom. Jednak niezwykle ważne jest by samemu wiedzieć czego oczekujemy. Aby się o tym przekonać najłatwiej przejrzeć sporą liczbę realizacji i aranżacji.

Zatem spójrzcie na projekt domu w okolicach Łodzi

Wnętrza zaproponowano w ciepłym klasycznym stylu z uwzględnieniem nowoczesnych trendów, momentami wręcz minimalistycznym. Na podłodze zaprojektowano podłogę winylową w kolorze jasnej sosny, natomiast w kuchni i w holu wejściowym oraz schodach zaproponowano spieki kwarcowe typu marmur Carrara. Odcienie ścian zaprojektowano w jasnych kolorach z palety NCS.

Projekt domu – kuchnia

W kuchni postawiono na niską wyspę z płytą indukcyjną i stolikiem śniadaniowym. Natomiast pomieszczenie spiżarni, szafę przy wejściu oraz obudowę lodówki zaproponowano jako wysoką wyspę obudowaną w płytach drewnopodobnych, nawiązując do kolorystyki podłogi. Ukryto drzwi do spiżarni, kombajn kuchenny w kolorze grafitowym ze sprzętami AGD w zabudowie: piekarnik, mikrofalówka, ekspres i parowar.

Projekt domu- część dzienna

Dominującym elementem jest „wieża” kominka narożnego skierowanego na jadalnię oraz pokój dzienny. Zabudowa kominka zawiera nisze, wnęki i półki, tak samo jak zabudowa okien o parapecie – stanowiące ławki /leżanki z miejscami na książki, czasopisma. Ze względu na hobby właścicieli zaprojektowano ogromne akwarium o pojemności ponad 3000 litrów z narożną szybą, które zlokalizowane jest przy ściance TV. Kominek i akwarium zaprojektowano w czarnym marmurze.

Projekt domu – ściany

Kolor ścian zaproponowano  w jasnej kolorystyce, w odcieniach ciepłych szarości, beżu, różnych tonacji bieli. Sufity podwieszone ukrywają skomplikowane instalacje nawiewu i wywiewu dla wentylacji mechanicznej oraz klimatyzacji.

Zadbano o każdy detal. Bardzo istotne oświetlenie zaproponowano jako oświetlenie na szynoprzewodach oraz oświetlenie magnetyczne w niszach. Bardziej dekoracyjne oświetlenie to zwisy w kuchni i liniowa lampa nad barkiem oraz zwisy w kształcie tub w jadalni.

Projekt Kuchni, łazienek i WC

Architekci zaproponowali dwa układy kuchni. Kuchnię z wyspą ustawioną równolegle do blatu kuchennego, bardziej otwartą oraz półwysep prostopadły do blatu głównego. W zależności od wyboru rozwiązania różnił się m.in. układ szafek kuchennych.

Projekt domu – łazienka

Zaprojektowana również została mała łazienka o powierzchni około 7 m2. Była ona rozmieszczona przy pokoju gościnnym znajdująca się na parterze w stylu glamour.  Wykonano także projekt niewielkiego WC przy wejściu w stylu skandynawskim. Ściany łazienki, jak inne elementy w domu wykończone w spiekach ceramicznych typu marmur Carrara. Marmur zestawienio z białymi matowymi płytkami wielkoformatowymi. To bardzo modne rozwiązanie: biała ceramika, czarna armatura, duże lustra i kilka czarnych akcentów stworzyło minimalistyczną przestrzeń.

Projekt domu – toaleta

W toalecie postawiono na meble z elementami drewnopodobnymi oraz turkusowe płaszczyzny ścian. Zaproponowano naścienne lustro w ramie. Stworzono kontrast białej miski ustępowej oraz czarnej umywalki z czarnym kranem ściennym.  Zostały wyraźnie wydzielono strefy umywalkowa i toaletowa.

Projekt domu – WC

Podoba Wam się ten projekt? To spójrzcie także na nowoczesny dom nad jeziorem – minimalistyczny styl aranżacji wnętrz.

11 komentarzy

 • Fotele na kółkach

  Ja zdecydowanie wolę wnętrze tradycyjne, Nie lubie żadnych udziwnień 😉 Bardzo podoba mi sie projekt łazienki w białym tle 😉

 • Ania D

  Bardzo podobają mi się takie jasne wnętrza jak tutaj. Kanapa na nóżkach dodaje lekkości troszkę cięższemu wystrojowi salonu. Dodatkowo dom jest bardzo dobrze doświetlony co według mnie też jest niezwykle istotne.

 • Lampy i oświetlenie

  O ile wnętrza ładne ciepłe, o tyle łazienka jakoś mi nie pasuje, strasznie jasno i zimno. Brakuje mi dodatków. Bez oświetlenia jest bardzo jasno. I jak je dobrać do takich ścian? Musi być barwa neutralna.

 • Edyta

  Mnie również się podoba 🙂 Najbardziej chyba kuchnia bo wygląda bardzo nowocześnie. Sama zastanawiam się nad projektem i tak trafiłam na ten blog. Wiele ciekawych wpisów i mnóstwo inspiracji. Super 😉

 • kursant

  piękne nowoczesne wnętrza, od razu chciałoby się tam zamieszkać 😀 ja na razie szukam instalatora pomp ciepła i elektryka na budowie, więc do aranżacji wnętrz jeszcze daleka droga 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *