DOM

Projekt wnętrza domu w tradycyjnym stylu

Projekt domu jednorodzinnego pod Łodzią położonego w Natolinie wykonany przez Pracownię Architektoniczną BIAMS. Uwzględnia najnowsze trendy w aranżacji wnętrz, gdyż budowa „ruszyła” w czerwcu 2020 roku.

Projekt domu

Nieruchomość przeważnie projektujemy, budujemy i wykańczamy na długie lata, zatem bardzo ważne jest co wybierzemy, na jaki styl w aranżacji wnętrz się zdecydujemy. Warto rozważyć styl „tradycyjny”, który łączy także nowoczesne rozwiązania. Większość z nas dobrze czuje się we wnętrzach przytulnych, które są zarazem funkcjonalne. 

Oczywistym jest że oprócz wyboru stylu konieczne jest prawidłowe zaprojektowanie układu pomieszczeń, dobór materiałów by całość aranżacji była spójna i ciekawa. Możemy zlecić tę pracę specjalistom. Jednak niezwykle ważne jest by samemu wiedzieć czego oczekujemy. Aby się o tym przekonać najłatwiej przejrzeć sporą liczbę realizacji i aranżacji.

Zatem spójrzcie na projekt domu w okolicach Łodzi

Wnętrza zaproponowano w ciepłym klasycznym stylu z uwzględnieniem nowoczesnych trendów, momentami wręcz minimalistycznym. Na podłodze zaprojektowano podłogę winylową w kolorze jasnej sosny, natomiast w kuchni i w holu wejściowym oraz schodach zaproponowano spieki kwarcowe typu marmur Carrara. Odcienie ścian zaprojektowano w jasnych kolorach z palety NCS.

Projekt domu – kuchnia

W kuchni postawiono na niską wyspę z płytą indukcyjną i stolikiem śniadaniowym. Natomiast pomieszczenie spiżarni, szafę przy wejściu oraz obudowę lodówki zaproponowano jako wysoką wyspę obudowaną w płytach drewnopodobnych, nawiązując do kolorystyki podłogi. Ukryto drzwi do spiżarni, kombajn kuchenny w kolorze grafitowym ze sprzętami AGD w zabudowie: piekarnik, mikrofalówka, ekspres i parowar.

Projekt domu- część dzienna

Dominującym elementem jest „wieża” kominka narożnego skierowanego na jadalnię oraz pokój dzienny. Zabudowa kominka zawiera nisze, wnęki i półki, tak samo jak zabudowa okien o parapecie – stanowiące ławki /leżanki z miejscami na książki, czasopisma. Ze względu na hobby właścicieli zaprojektowano ogromne akwarium o pojemności ponad 3000 litrów z narożną szybą, które zlokalizowane jest przy ściance TV. Kominek i akwarium zaprojektowano w czarnym marmurze.

Projekt domu – ściany

Kolor ścian zaproponowano  w jasnej kolorystyce, w odcieniach ciepłych szarości, beżu, różnych tonacji bieli. Sufity podwieszone ukrywają skomplikowane instalacje nawiewu i wywiewu dla wentylacji mechanicznej oraz klimatyzacji.

Zadbano o każdy detal. Bardzo istotne oświetlenie zaproponowano jako oświetlenie na szynoprzewodach oraz oświetlenie magnetyczne w niszach. Bardziej dekoracyjne oświetlenie to zwisy w kuchni i liniowa lampa nad barkiem oraz zwisy w kształcie tub w jadalni.

Projekt Kuchni, łazienek i WC

Architekci zaproponowali dwa układy kuchni. Kuchnię z wyspą ustawioną równolegle do blatu kuchennego, bardziej otwartą oraz półwysep prostopadły do blatu głównego. W zależności od wyboru rozwiązania różnił się m.in. układ szafek kuchennych.

Projekt domu – łazienka

Zaprojektowana również została mała łazienka o powierzchni około 7 m2. Była ona rozmieszczona przy pokoju gościnnym znajdująca się na parterze w stylu glamour.  Wykonano także projekt niewielkiego WC przy wejściu w stylu skandynawskim. Ściany łazienki, jak inne elementy w domu wykończone w spiekach ceramicznych typu marmur Carrara. Marmur zestawienio z białymi matowymi płytkami wielkoformatowymi. To bardzo modne rozwiązanie: biała ceramika, czarna armatura, duże lustra i kilka czarnych akcentów stworzyło minimalistyczną przestrzeń.

Projekt domu – toaleta

W toalecie postawiono na meble z elementami drewnopodobnymi oraz turkusowe płaszczyzny ścian. Zaproponowano naścienne lustro w ramie. Stworzono kontrast białej miski ustępowej oraz czarnej umywalki z czarnym kranem ściennym.  Zostały wyraźnie wydzielono strefy umywalkowa i toaletowa.

Projekt domu – WC

Podoba Wam się ten projekt? To spójrzcie także na nowoczesny dom nad jeziorem – minimalistyczny styl aranżacji wnętrz.

11 komentarzy