DOM,  Gadżety,  Kawalerka, mieszkanie jednopokojowe,  Mieszkanie dwupokojowe

Urządzamy dom w stylu nowoczesnym

Jeśli budujemy dom lub wykańczamy mieszkanie najczęściej chcemy urządzić przestrzeń w nowoczesnym stylu. Przeglądamy inspiracje, odwiedzamy salony budowlane i nadal nie potrafimy zdecydować co nam się podoba. Czasami trudno wyobrazić sobie jak dany materiał będzie prezentował się w naszym wymarzonym domu.  
Co więcej obecnie na rynku jest tak duży wybór formatów, faktur czy odcieni materiałów, że stając przed wyborem co nam się podoba możemy się zwyczajnie pogubić. Jeśli nie zachowamy umiaru i połączymy zbyt wiele różnych kolorów i faktur w naszym domu, możemy zamiast nowoczesnej przestrzeni uzyskać przytłaczające, niefunkcjonalne wnętrze.

Urządzamy dom w stylu nowoczesnym – podstawy

Wiele osób, które czują się zagubione w poszukiwaniach wymarzonego stylu w aranżacji korzysta z pomocy projektanta. Jest to rozwiązanie o tyle dobre, o ile znajdziemy człowieka, który ma podobne poczucie stylu do naszego. Projektant to też człowiek, który w swojej pracy kieruje się własnym gustem, jeśli klient nie potrafi określić czego oczekuje. Jak zatem wiedzieć czego tak naprawdę chcemy, w jakich przestrzeniach czujemy się dobrze?Na szczęście jest internet, który jest „kopalnią” inspiracji wnętrzarskich, do tego funkcjonują nowoczesne strony internetowe, jak Imello.pl, gdzie przy pomocy wizualizatorów 3d można zobaczyć podgląd materiałów w Twoim domu.Jak to zrobić? Wystarczy wybrać pomieszczenie: salon, kuchnia, łazienka, sypialnia, następnie materiał / kolor paneli, pakietu czy płytek ceramicznych. Kolejno można modyfikować kierunek ułożenia materiału, rozmiar deski/ płytki oraz wzór ułożenia, jak na przykładowym zdjęciu poniżej. Można także „kliknąć w opcję” zobacz u siebie i wgrać zdjęcie swojego pomieszczenia. Nie ma lepszej okazji, by przekonać się jak dany materiał będzie wyglądał w Waszym pokoju, kuchni czy łazience! Jeśli jesteście na etapie projektowania swojego domu lub aranżacji mieszkania, remontu to świetne rozwiązanie pozwoli Wam zobaczyć czy na dużej powierzchni lepiej prezentuje się podłoga ciemna czy jasna. Co ciekawe można wybrać nawet typ dywanu i samodzielnie przemieszczać go przeciągając myszką po pomieszczeniu.

Urządzamy dom w stylu nowoczesnym – meble i dodatki

Taka dobrze dobrana „baza” jak:  podłoga, kolor ścian to podstawa. Aby nasza aranżacja stała się kompletna potrzebujemy jeszcze nowoczesnych mebli i dodatków. Obecnie nadal modny jest minimalistyczny styl, proste formy i jasne kolory. Dodatkami możemy się „bawić” zmieniając je od czasu do czasu, natomiast trudno zmieniać tak często podłogę, dlatego przemyślany wybór jest tak ważny.Imello.pl w przyszłości będzie oferowało dodatkowe funkcjonalności takie jak wizualizator kuchni, czy wizualizator sypialni. Warto śledzić te nowinki technologiczne, gdyż mogą one bardzo szybko pomóc Ci przy doborze rzeczy do Twojego mieszkania.

12 komentarzy

 • Joanna D

  Nowoczesne domy kojarzą mi się zawsze z niewielką ilością dekoracji. Na zdjęciu widać, że wcale nie musi być ich tak mało, aby zachować ten “nowoczesny” klimat. Bardzo ładne wnętrze, pozdrawiam.

 • blankus

  Taki dom na pewno powinien mieć nowoczesne instalacje elektryczne które pozwalają na automatyczne sterowanie roletami, bramami garażowymi, bramą wjazdową, oświetleniem itd. systemy smart home są teraz bardzo popularne, bo zwiększają komfort przebywania w domu 🙂

 • Surface

  Nowoczesne wnętrza czasem mnie zwyczajnie przerażają. Z jednej strony, brak tłoku i nadmiaru rzeczy. Ale z drugiej, przypomina to czasem hotel czy resort, wyposażony tak spartańsko, że nie można rozmieścić wygodnie rzeczy z dwóch walizek. A ogolnie nasze ruchomości z reguły zajmują więcej miejsca.

 • KajaS

  Bardzo podobają mi się mieszkania i domy urządzone w stylu nowoczesnym. Faktycznie, czasami warto zdecydować się na pomoc projektanta wnętrz, który dopilnuje by nasze wnętrze było spójne. Fajnie, że wspominasz również o różnych wizualizatorach.

 • Sportodzywki

  Świetnie! Bardzo podoba mi się styl nowoczesny. Wiem, że jak będę miała już własne mieszkanie na pewno w tym stylu urządze swoje pomieszczenia. Naprawdę cudownie to wszystko razem wygląda. Aż miło patrzeć 😉

 • mitsubishi

  nie da się ukryć, że w nowoczesnym wnętrzu będzie ogrzewanie podłogowe (żeby grzejniki nie szpeciły pomieszczenia) oraz zostanie zainstalowana klimatyzacja mitsubishi by latem było przyjemnie

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *