Kawalerka, mieszkanie jednopokojowe

Przytulna kawalerka

Przytulna kawalerka w skandynawskim stylu. Wnętrze zostało urządzone z przewagą bieli. Barwa ta dominuje zarówno w pokoju, jak i kuchni.
Co sprawia, że aranżacja ma taki przytulny charakter? Minimalizm oraz subtelne dodatki wprowadzające do mieszkania taki ciepły klimat, czyli miękkie poduszki i koce, wiszące oświetleni oraz obrazki – grafiki.
W mieszkaniu jest tylko jeden pokój (jak to w kawalerce), jednak pomimo to znalazło się miejsce na sofę oraz przestronne łóżko. Dodatkowym atutem jest także miejsce do przechowywania  – garderoba ukryta za drewnianymi drzwiami.
W kuchni przeważają białe meble (szafki kuchenne, stół, krzesła). Kontrastowa jest (jak w całym mieszkaniu) drewniana podłoga oraz szara lodówka.
Czy to nie idealne mieszkanie dla samotnej kobiety lub studentki?

źródło zdjęć agencja 55kvadrat.se /fotograf Anders Bergstedt (zamieszczone za uprzednią zgodą)
photo by / from the website of the agency 55kvadrat.se
photographer  Anders Bergstedt

11 komentarzy

 • KrainaBlasku.eu

  Powiem, że nie wygląda jak kawalerka, bo z reguły kojarzy się z ciasnotą i mało przestrzenią, a tu wydaje się jakoś tak dużo miejsca. Pewnie to zestawienie kolorów i dobre światło ma wpływ. Zgaduję, że w ciemnych kolorach już nie wyglądałoby to tak pięknie 😉

 • Marlena

  Tak ciekawej kawalerki nie widziałam już dawno. Zazwyczaj każda przypomina dziurę, a ta wygląda jak wysokiej klasy mieszkanko. Brawa dla autora tej aranżacji 🙂

 • Kamil

  Naprawde podziwiam, kawalerki zawsze kojarzą sie z małą klitką w ktorej jest nie przyjemnie a tutaj jest na prawde ładnie, sam jak mieszkałem w kawalerce czułem sie w niej dobrze ale twoja jest o wiele wiele ładniejsza. Pozdrawiam 🙂

 • Hubert

  Achhh te wiszące z sufitu żarówki zawsze mnie urzekają… Trochę loftowy klimat, bardzo apropo w dzisiejszych czasach, bardzo moje klimaty 🙂

 • http://www.nyks.pl/

  Bardzo fajna kawalerka dość sporawa u nas w mieście jak szukałem do siebie kawalerki to same takie malutkie że ledwo łóżko jedna szafka i biureczko małe.

 • Instanco

  Spore to mieszkanie jak na kawalerkę. I bardzo w ładnym stylu mi kawalerka to się kojarzy z taką małą meliną studentów albo faceta bez kobiety z porozrzucanymi ciuchami a tu proszę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *