DOM,  Kawalerka, mieszkanie jednopokojowe

Skandynawska kawalerka 38,6m2

Skandynawska kawalerka o powierzchni 38,6m2. Jeden pokój który spełnia funkcję zarówno dzienną jak i sypialną, otwarty na przedpokój i kuchnię (brak drzwi wewnętrznych).
Układ pomieszczenia pozwolił na umieszczenie sypialni w tzw. wnęce, dzięki temu wchodząc do pomieszczenia nie kierujemy się prosto na łóżko. W pokoju znalazło się także miejsce na sofę (w odcieniach koloru niebieskiego, podobnie jak komoda) oraz przestrzeń do czytania, wygodny fotel, a na nim półka z książkami i gazetami.

Kuchnia jasna, z drewnianą podłogą. Białe szafki, blat w strukturze kamienia, mały stół z trzema krzesłami i ładnie dobrane dodatki nadające przytulności do wnętrza.
Pomieszczenie zdobi także oświetlenie w stylu skandynawskim, podobne można zobaczyć tutaj.  W pokoju znalazło się także miejsce na zabudowaną szafę. Wiadomo, że miejsce do przechowyania w małym mieszkaniach jest bardzo istotne, bo obecność zbyt wielu przedmiotów „na wierzchu”, może stworzyć wrażenie bałaganu i optycznie pomniejszyć przestrzeń.
Łazienka wykończona białymi płytkami. Myślę, że skandynawski styl świetnie sprawdza się w aranżacji małych mieszkań!
źródło zdjęć agencja 55kvadrat.se /fotograf Anders Bergstedt (zamieszczone za uprzednią zgodą)
photo by / from the website of the agency 55kvadrat.se
photographer  Anders Bergstedt

11 komentarzy

 • basia

  Świetnie urządzone, bardzo ładny dobór kolorów. Jak widać, małe mieszkania mogą być bardzo funkcjonalne 🙂

 • Silikony Marcolla

  Lubię takie wnęki. I ogólnie styl skandynawski. Moi znajomi mieszkają w kawalerce w takim stylu 🙂 Wygląda na dużo większą, niż jest w rzeczywistości.

 • Stefania.pl

  Mnie styl skandynawski zawsze wydawała się nieco zbyt chłody. Nie mniej jednak w takim mieszkanku sama chętnie bym zamieszkała. Ma w sobie coś tajemniczego, a jednocześnie wydaje się być bardzo czyste i świeże.

 • Velset

  W takich kawalerkach warto pomyśleć o zagospodarowaniu miejsca w postaci antresoli. Schody wcale nie muszą zajmować wiele miejsca, żeby były wygodne!

 • Meble industrialne

  Doskonałe dobrany styl 🙂 Na pierwszy rzut oka wydaję się, że ta kawalerka jest większa, lecz w rzeczywistości ma zaledwie 40 metrów kwadratowych! Dzięki jasnym kolorom powiększa się wizualnie przestrzeń i to dodaje elegancji. Moim zdaniem udało się stworzyć przytulne mieszkanie, które wygląda bardzo świeżo i nowocześnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *