DOM,  Gadżety,  Mieszkanie dwupokojowe

Rodzinna jadalnia – rozkładany stół

Jadalnia to miejsce ważne w każdym domu. Mówi się często, że kuchnia to serce domu. Jadalnię można określić jej przedłużeniem. To tutaj spotyka się cała rodzina. Często to pomieszczenia są ze sobą połączone lub jadalnia stanowi część salonu.
W jadalni jemy szybkie posiłki, ale także urządzamy przyjęcia, urodziny czy inne spotkania rodzinne. Istotna jest wygodna tego pomieszczenia, a tworzą ją przede wszystkim stół i krzesła. Jednak jadalnia to także ładnie nakryty stół, na nim zastawa obiadowa oraz dopasowane kieliszki i filiżanki. To wszystko tworzy klimat pomieszczenia i sprawia, że czujemy się w nim komfortowo.
Styl urządzenia zależy od aranżacji całego domu. Nowoczesna, klasyczna czy industrialna jadalnia to często różne krzesła czy dodatki, ale do każdego stylu pasują drewniane stoły.
Jeśli przyjmujemy gości lub mamy dużą rodzinę to najlepszym pomysłem są stoły rozkładane. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie trzeba będzie dostawiać dodatkowego blatu, gdy przyjdą goście, a na co dzień bez potrzeby nie będzie nam zabierać miejsca w domu.
Dzisiejsza inspiracja to stylowe wnętrze, w którym zamieszkuje rodzina (małżeństwo z dwójką dzieci). To dowód na to, że rodzinne mieszkanie może być także stylowe. Ważne by urządzane zostało z myślą o dużej rodzinie. Tutaj mamy dużą sofę, dwa stoły, w pokoju dziennym i kuchni oraz dużo designu. 

Rodzinna jadalnia, rozkładany stół – blog wnętrzarski Szczypta Designu

Często argumentuje się, że nowoczesność i design nie pasuje do mieszkań czy domów, w których urzędują dzieci. To nie jest prawa. Oczywiście, dzieci mają swoje prawa, mniej zwracają uwagi na
porządek i czystość. Bawiąc się rozrzucają wszędzie swoje zabawki, a jedząc potrafią sporo nabrudzić. Jednak każdy wiek ma swoje prawa, a dom jest miejscem gdzie każdy musi czuć się dobrze osobno i razem z rodziną!

5 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *