Bez kategorii

Skandynawska kuchnia: biel i szarość

Skandynawska kuchnia: biel i szarość. Wiadomo, że mieszkańcy Skandynawii w aranżacji wnętrz preferują jasne kolory, w szczególności biel. Dotyczy to każdego pomieszczenia w domu, także kuchni. Szafki kuchenne najczęściej są białe, jednak różnią się stylem. W skandynawskich aranżacjach można zauważyć zarówno nowoczesne połyskujące powierzchnie, jak i zdobione (np. ze szprosami, występującymi przeważnie na szafkach wiszących) czy gładkie tradycyjne.
Jeśli jesteście na etapie planowania remontu kuchni i zastanawiacie się nad stylem aranżacji, to oczywiście warto rozważyć skandynawski styl. Jest bardzo uniwersalny, gdyż “baza aranżacji jest jasna”, natomiast dodatki nadają koloru i personalizują wnętrze.
Wielbicielom klasyki może spodobać się to wnętrze, czyli połączenie bieli uzupełnionej szarościami. W tej aranżacji szare są zasłony, krzesła (w stylu eames chair), blaty i chodnik.

Szafki kuchenne w tej aranżacji są zdobione, w bardzo klasycznej formie. Pomimo wszystko kuchnia wygląda na  nowoczesną. Jest to zasługa dodatków, czyli zastosowaniu modnej szarości, białego stołu w prostej formie z ikea, nowoczesnych krzeseł. Talk naprawdę zmieniając właśnie te elementy możemy uzyskać nowy wygląd naszej kuchni, jednocześnie nie przeznaczając na zmiany dużego budżetu.

zdjęcia autorstwa reveny.se (opublikowane za zgodą autora)
photo by / Copyright Reveny.se

4 komentarze

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *