Bez kategorii,  Kawalerka, mieszkanie jednopokojowe,  Mieszkanie dwupokojowe

Skandynawski pokój nastolatka

Skandynawskie mieszkania i domy dość często pojawiają się na stronie www.szczyptadesignu.pl. Przede wszystkim  dlatego, że są coraz bardziej popularne i lubiane przez Was, a świadczy o tym także liczba osłon takich postów i wpisów na FB (najczęściej lubicie się inspirować małymi wnętrzami: kawalerka lu mieszkanie dwupokojowe). Tym razem chciałabym Was zapoznać ze skandynawskimi aranżacjami pokojów nastolatków. Dużo widzimy inspiracji – jak urządzić pokoje niemowlęce, przeznaczonych dla małych dzieci. Przeważnie są one jasne, często z drewnianą podłogą, a dodatki minimalistyczne (najczęściej kilka grafik na ścianie i kolorowe zabawki w niewielkiej ilości).

Pokój skandynawskiego nastolatka bardziej przypomina  sypialnię dorosłych niż infantylne wnętrze. Jest w nim obowiązkowo wygodne łóżko, niewielkie biurko, telewizor czy lustro. W skandynawskich wnętrzach często brakuje pojemnych szaf, widocznie ubrania przechowywane są w rodzinnej garderobie, w przypadku dziewczyn na wyeksponowanych wieszakach (patrz inspiracje niżej), lub zgodnie z coraz bardziej popularną teorię minimalizmu (jest ich tak niewiele, że) wszystkie ubrania przechowywane są w małych szafach w przedpokoju/ korytarzu.

W skandynawskich wnętrzach ważne są dekoracje, nie ma ich dużo, ale kolorowe poduszki, czy girlandy świetlne (cotton balls) ocieplą przestrzeń. Jeśli szukacie  czegoś oryginalnego to polecam sklep www.swiatrodzica.90.pl można tam znaleźć nowoczesne poduszki, kubki, torby na zakupy czy koszulki,  na blogu Świat Rodzica trwa teraz konkurs – do wygrania koszulka damska, polecam 🙂 Wpisując podczas składania zamówienia hasło kdpAQrAY (przy zakupie za min. 100 zł) je otrzymacie 10% rabatu – ważny do 31.03 b.r.

http://swiatrodzica.90.pl/akcesoria,k-599.html

zdjęcia 1, 5-9 ze strony www.haga26.se
zdjęcie 2 ze strony
zdjęcie 3 ze strony www.nouw.com
zdjęcie 4 ze sklepu internetowego www.swiatrodzica.90.pl  (modne koszulki, torby,poduszki, kubki) więcej szczegółów na blogu www.swiatrodzica.com.pl – blog o niemowlętach, pokojach dziecięcych, macierzyństwie, a także wszystkim co interesuje rodziców (m.in. moda, fitness)

5 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *