Gadżety

5 najlepszych gadżetów „do ćwiczeń” w domu

Aktywność fizyczna we własnym mieszkaniu, czy to się uda? Pewnie, ze tak! Sporo osób ćwiczy domu, aby zaoszczędzić czas na dojazdy do klubu fitness, czy nawet na sam karnet (chyba, że pracuje się w korporacji to przeważnie karnet na siłownię/zajęcia fitness jest elementem wynagrodzenia). Wcale nie trzeba mieć pomieszczenia przeznaczonego na domową siłownię.

Wystarczy wydzielony niewielki kawałek podłogi (przy prostych ćwiczeniach rozciągających, powierzchnia zajmowana podczas ćwiczeń to nie niewiele więcej niż powierzchnia maty) i klika gadżetów.

Oczywiście najważniejsze są chęci, samozaparcie, regularność, ale drobne przyrządy mogą nam pomóc, urozmaicić ćwiczenia i umilić czas. W końcu musi być to czas dla nas przyjemny, abyśmy ćwiczyli regularnie.

5 najlepszych gadżetów „do ćwiczeń” w domu – mata. Myślę, że każdy kto przez jakiś czas trenował w domu bez maty zdaje sobie sprawę jaką ta mała rzecz robi różnicę. Amortyzuje od podłoża, jednocześnie zachowując idealną płaską powierzchnię. Ćwiczenia są przyjemniejsze i bardziej skuteczne, a cena już od 40 zł.

5 najlepszych gadżetów „do ćwiczeń” w domu – Przyrządy do rozciągania ciała, stretching jest polecany dla osób w każdym wieku, to doskonale ćwiczenia pozwalające zachować kondycje i wydolność, pomocne mogą się okazać duża miękka piłka do ćwiczeń lub gumy (spora oferta w sklepie internetowym
https://specialfitness.pl/86-gumy-do-cwiczen.  Sprzęty te nie zajmują wiele miejsca po złożeniu, są stosunkowo tanie, a efekty na naszym ciele mogą być zdecydowanie lepsze!

5 najlepszych gadżetów „do ćwiczeń” w domu – ciężarki, kettlebell
Moda na ćwiczenia z wykorzystaniem obciążeń (także dla kobiet) trwa w najlepsze. Ciężarki szybciej budują masę mięśniową, wpływają także korzystnie na nasza wydolność.

 

 

5 najlepszych gadżetów „do ćwiczeń” w domu – lustro
Po co nam lustro? Pozwoli skontrolować naszą postawę, jak robimy ćwiczenia, a także przeglądać na bieżąco jakie robimy postępy podczas naszych ćwiczeń (efekty z dnia na dzień są bardzo trudne, ale możliwe do zauważenia).  Jeśli „nic nie widzimy” zawsze można zrobić zdjęcie, najlepiej co najmniej raz na miesiąc pamiętając o tym, by zdjęcia były do siebie podobne (postawa, odległość od lustra itp), koniecznie musimy porównywać, by dostrzec różnice

 

 

5 najlepszych gadżetów „do ćwiczeń” w domu – laptop   Po co nam laptop podczas ćwiczeń? Nawet jeśli jesteśmy zmotywowani i zdyscyplinowani robienie serii według własnej „rozpiski” może być bardzo trudne. Jak to polepszyć? Wystarczy otworzyć gotowy zestaw ćwiczeń np. z youtube i dołączyć do rymu grupy! Jest dynamicznie, są wirtualni znajomi, a my pozostajemy skupieni na naszych ćwiczeniach w zaciszu „domowego ogniska”.

4 komentarze

  • Mariusz Gruszecki

    Tak naprawdę do większości ćwiczeń potrzebna będzie jedynie mata. Ćwiczyć można za pomocą ciężaru własnego ciała i to jest chyba w tym wszystkim najlepsze! Więc koniec z wymówkami i trzeba zabierać się do pracy 🙂

  • Karolina

    U mnie najbardziej przydaje się laptop i to nie tylko do ćwiczeń 😉 Tak na serio to fajne zestawienie – hantelki by mi się przydały na pewno.

  • oliwia.pie

    Osobiście ćwiczę na piłce i efekty mnie zadowalają. Nie chodzę na fitness tylko ćwiczę w zaciszu mieszkania. Wpis ciekawy więc wrócę tu jeszcze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *