DOM,  Gadżety,  Mieszkanie dwupokojowe

Aranżacja salonu – jakie meble się sprawdzą

Wystrój salonu jest ważny nie tylko ze względu na jego reprezentacyjną funkcję w domu czy mieszkaniu. To także często miejsce naszego wypoczynku. Dlatego też powinno być ono i estetyczne, i praktyczne. Ważny więc pod tymi dwoma względami jest dobór mebli do salonu.

Podczas urządzania salonu czeka nas niewątpliwie wiele wyzwań. Efektem tego działania ma być w końcu pomieszczenie i estetyczne, i funkcjonalne. Planując aranżację salonu, musimy wziąć pod uwagę jego kolorystykę, styl, rodzaj mebli i dodatki, które będą dopełniać aranżację. A ponieważ salon stanowi wizytówkę naszego mieszkania i nas jako jego właścicieli, warto w tej kwestii wykazać się pomysłowością i kreatywnością. Poniżej parę wskazówek i inspiracji.

Projekt salonu – podział na sekcje

Aranżując salon, niewątpliwie należy wziąć pod uwagę metraż salonu, a także rozkład i liczbę pomieszczeń w całym domu. Inaczej będzie się odbywać aranżacja w przestronnym salonie w dużym domu, a inaczej w salonie o powierzchni mniejszej w stosunkowo małym mieszkaniu. A to dlatego, że w mieszkaniach o mniejszym metrażu często to pomieszczenie pełni funkcje: jadalni, sypialni i przestrzeni wypoczynkowej. Dlatego też warto w takim przypadku urządzić salon, dzieląc go na sekcje: wypoczynkową, jadalną i sypialną. Aby wykonać tego typu aranżacje salonu w różnych wariantach, warto wykorzystać do tego meble. W funkcji oddzielenia części wypoczynkowej salonu bardzo dobrze sprawdzi się narożnik, który odpowiednio ustawiony pomoże stworzyć przytulny kącik. Narożnik z funkcją spania może posłużyć do wydzielenia części sypialnianej w salonie. Ten mebel wielu ludzi stosuje także do oddzielenia salonu od otwartej kuchni. Część wypoczynkową od pozostałej można też wydzielić za pomocą regału z książkami lub też dodatkowo ustawiając na mniejszym dywanie fotele, ławę i stolik kawowy. Warto pamiętać o tym, że np. białe meble optycznie powiększą mały salon https://meblini.pl/pl/c/Biale-meble/317. Poza tym są one obecne we wciąż modnym stylu skandynawskim. Białe meble to także wyznacznik stylu minimalistycznego – zawsze na czasie.

Aranżacja salonu – meble wielofunkcyjne

Meble wielofunkcyjne, zwłaszcza przy aranżacji wnętrz mniejszych, to duża pomoc. Pomogą one umeblować salon tak, że nie będzie on zagracony. Meble wielofunkcyjne to na przykład komody, które w swoich szufladach pomieszczą wiele rzeczy, a przy okazji można na nich ustawić kwiaty, ramki ze zdjęciami czy sprzęt audio. Jeśli chcemy, by nasz salon wyglądał minimalistycznie, znów warto postawić na tego typu meble w kolorze białym https://meblini.pl/pl/c/Biale-komody/318. Do mebli wielofunkcyjnych możemy zaliczyć także otwierane pufy czy kanapy z funkcją spania.

Sztuką jest urządzić salon nie tylko z gustem, ale w sposób ekonomiczny pod względem finansowym. Dlatego też warto skorzystać z atrakcyjnych ofert https://meblini.pl/tanie-komody.

 

2 komentarze

  • Helena

    Będę wdzięczna za polecenie sklepów na Śląsku, gdzie mogę kupić meble do salonu. Przede wszystkim zależy mi na witrynie, szafce RTV i stole. Odwiedziliśmy już: BRW, Agata meble, Ikea, Abra, nowy Rozdzień i tych trzech mebli nie możemy znaleźć – wszystko inne już zamówione. Sklepy internetowe godne polecenia tez mile widziane. Zona design ma fajne meble, ale opinie różne i trochę się boje ryzykować. Proszę o pomoc

  • Przytulniej

    Byłem już na podobnych stronach, ale nie spotkałem się jeszcze z takim stylem wypowiedzi. Dopiero zaczynam się interesować tematem i jestem dość zielony, ale sam styl wypowiedzi bardzo przystępny. Dzięki temu w końcu się mogę dalej rozwijać, dziękuję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *