DOM,  Gadżety,  Kawalerka, mieszkanie jednopokojowe,  Mieszkanie dwupokojowe,  Mieszkanie influencera

Mieszkaj i żyj kolorowo – aranżacja wnętrz

Lubicie kolor we wnętrzu? Soczyste barwy czy skandynawską biel? Każdy z nas musi odnaleźć swój własny styl, a jeśli „błądzicie po omacku” może warto skorzystać z pomocy profesjonalisty?

Architekt wnętrz czy projektant z pewnością Wam pomoże, jednak istnieje także prostsza (i tańsza) droga, a jest nią lektura! Można czytać zarówno fachową prasę, jak i sprawdzić nowe „lektury” w zakresie urządzania wnętrz. Jedną z ciekawych książek, która w ostatnim czasie trafiła w moje ręce to „Mieszkaj i żyj kolorowo” autorstwa Anny Pietraszek – Sawickiej (Wydawnictwa Znak z Krakowa) autorki bloga bezarchitekta.pl

Choć sama pisze, że jej blog jej inspirowany skandynawskim stylem, to w książce znajdziemy odpowiedź na to jak dodając kolor w naszym domu w łatwy sposób zrealizujemy „wielką zmianę małym kosztem”. W książce można znaleźć wiele cennych uwag, odpowiedzi m.in. na pytania:

„Czy drewno to kolor? Malować czy tapetować? A jeśli malować, to może nie ściany, ale… sufit? Jakie kolory stosować w małych wnętrzach? Jak sprawić, by przestrzeń wokół nas nie była zagracona, ale pełna wyrazu?”

Co ciekawe autorka bloga jest z wykształcenia kulturoznawczyni, teatrolożka i promotorka sztuki. Studiowała w Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi oraz na Università degli Studi di Milano.

Mieszkaj i żyj kolorowo w aranżacji wnętrz

Nie potraficie sobie zobrazować jak kolor zmieni Wasze wnętrze? Spójrzcie na poniższą aranżację. Czy jeśli ściana w pokoju nie była kolorowa nadal wnętrze „miałoby to coś”? Kolor potrafi w łatwy sposób odmienić nasz dom, ale zbyt dużo barw może wprowadzić optyczny chaos, przytłoczyć aranżację, jeśli nie czujecie się na siłach samodzielnie aranżować własną przestrzeń, to warto sięgnąć po lekturę „Mieszkaj i żyj kolorowo”.

Salon z kolorową ścianą łączy się z bardzo minimalistyczną w aranżacji ( i kolorystyce) jadalnią oraz aneksem kuchennym.

zdjęcia salonu z jadalnią i aneksem kuchennym – reveny.se

4 komentarze

 • katalogi avon

  No nie powiem wygląda to super, tez bede musiała niedługo sobie ogarnąc salon, bo teraz zaczełam pracę i bedzie mi potrzebny mały kąt do działania.

 • MariolaP

  Od samego patrzenia na te zdjęcia to aż mi serducho bije mocniej! Jakie to wszystko jest zabójczo piękne 🙂 Nawet znalazło się miejsce dla okapu i to z nadmiarem 😉 Bardzo chciałabym mieć swoje mieszkanko udekorowane w podobnym stylu.

 • betmar

  tytuł trochę mylący, bo sugeruje kolorowe wnętrza, a te są bardziej monochromatyczne – dla mnie na plus! zdecydowanie takie wnętrza złote i pstrukate to nie moja bajka. cenię szary beton, ciemne drewno, czy gładkie białe ściany – minimalistycznie, subtelnie, klasycznie, a jednocześnie szykownie 😀

 • Dobrybrykiet.pl

  Co prawda, po tytule artykułu spodziewałam się większej ilości koloru, ale bardzo podobają mi się zdjęcia. Osobiście wolę spokojniejszą tonację, więc wnętrza zaprezentowane na zdjęciach trafiają idealnie w mój gust. W delikatnej kolorystyce w mieszkaniu łatwiej sie odpoczywa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *