DOM,  Gadżety

Bakalie – świąteczne dekoracje, inspiracje

Bakalie to suszone owoce, stosowane głównie w cukiernictwie, to między innymi orzechy, rodzynki, śliwki czy morele. Myślę, że większości z nas bakalie kojarzą się ze Świętami Bożego Narodzenia.
Bakalie to przysmak dodawany do keksa, makiełek czy makowca. Z powodzeniem goszczą więc na wigilijnym stole. Większość z nas stosuje je na co dzień (a jeśli nie to powinna) bo to świetny dodatek do zdrowej owsianki, czy zdrowa przekąska między posiłkami, która zastępuje nam słodycze. Zawierają też sporo błonnika, więc są idealne dla osób na diecie  (błonnik przyspiesza metabolizm), oprócz tego także zdrowe tłuszcze i inne niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu witaminy i minerały!
Jednak jak wszystko inne powinny być spożywane w umiarkowanej ilościach,  bo oprócz tego, że są bardzo zdrowe, to i  dość kaloryczne.
Czy próbowaliście kiedyś zrobić świąteczne dekoracje z bakalii? Można je ułożyć w formie choinki, gwiazdki.  Mogą zdobić wigilijny stół lub przywoływać nastrój świąteczny gdy całą rodziną zjemy je przed telewizorem zamiast niezdrowych chipsów i słodyczy!
Moje bakalie pochodzą z firmy Bakalland.
Mam różne rodzaje orzechów (nerkowca, laskowe, włoskie), soczystąwiśnię (pyszna! Nowość), rodzynki, żurawinę, migdały i suszone śliwki. Z tego wszystkiego można stworzyć ciekawą kompozycję, którą potem należy ze smakiem zjeść.
Bakalie marki Bakalland są najwyżej jakości, testuje je już kilka lat i polecam!
Układanie świątecznych dekoracji z bakalii to także świetna frajda dla dzieci!

 zdjęcia – autorka bloga www.szczyptadesignu.pl/

9 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *