DOM,  Gadżety,  Kawalerka, mieszkanie jednopokojowe,  Mieszkanie dwupokojowe

Eklektyczna kuchnia

Styl eklektyczny w kuchni. Jak urządzić kuchnię eklektyczną?

Styl eklektyczny łączy w sobie różne style, w tym przedmioty: stare i nowe czy kolorowe i jednobarwne. Właściwie wszytko jest dozwolone, zatem ogranicza tylko wyobraźnia projektanta! Jeśli lubisz takie nieoczywiste aranżacje wnętrz, to spójrz na aranżację tej kuchni.

Kuchnia eklektyczna – co w tej aranżacji się wyróżnia?

Skandynawski styl, aczkolwiek bardziej fantazyjni przez zastosowanie złotych detali. Bateria, uchwyty do szafek w kolorze złotym. Odrestaurowany, stół, żeliwne grzejniki w połączeniu z nowoczesnymi frontami to prawdziwa definicja kuchni eklektycznej!

Co ciekawe pomimo takiego połączenia kuchnia jest bardzo uporządkowana. Nie ma tu chaosu w aranżacji.

Eklektyczna kuchnia – czyli jaka?

To aranżacja:

 • unikatowa – to Ty decydujesz, co z czym połączyć, zatem nie ma dwóch takich samych aranżacji, się
 • różnorodna – w eklektycznych wnętrzach style się łączą, uzupełniają i przenikają, często przenikają się także barwy czy faktury
 • przytulna – o połączeniu mebli, dodatków decydujesz najczęściej sam, a przedmioty osobliwe tworzą przytulność aranżacji.

Kuchnia eklektyczna – jak ją urządzić by nie zagracić pomieszczenia?

Kiedy urządzasz kuchnię eklektyczną, spróbuj na początek „pobawić się” zestawieniem mebli i dodatków. Więcej błędów można popełnić mieszając „bez wyczucia” faktury czy kolory. Wtedy aranżacja może stać się optycznie „zagracona” mnogością barw i faktur. Co warto zrobić?

 • Mieszać stare elementy/ meble z nowymi – tak jak w tej aranżacji połączenie stołu w stylu vintage i nowoczesnych mebli kuchennych z szarymi frontami i złotymi detalami .
 • Łącz niewiele znanych styli w aranżacji wnętrz o różnym charakterze, zbyt wiele różnorodnych styli w aranżacji wnętrz może spowodować błędy aranżacyjne, co zdarza się najczęściej w przypadku początkujących dekoratorów.

Eklektyzm w aranżacji wnętrz to duża swoboda i zabawa konwencjami estetycznymi. Nie ma jednego zatem jednego sprawdzonego pomysłu na udany wystrój, ale bardzo ważne jest wyczucie i łączenie styli w sposób rozsądny!

Więcej inspiracji aranżacji kuchennych na stronie: https://www.szczyptadesignu.pl/tag/kuchnia/

zdjęcia autorstwa Reveny

7 komentarzy

 • Ola

  Bardzo ładnie urządzone wnetrze. Niesamowicie podobają mi się klasyczne, białe kuchnie. Ja bym dodatkowo przełamała wszystko złotymi dodatkami. Uważam, że takie połączenie prezentowałoby się niezwykle elegancko. Co Pani o tym myśli?

 • Przytulniej

  Bardzo fajnie się to czyta 🙂 Dopiero zapoznaje się z tematyką, ale trzeba powiedzieć, że to właśnie ten wpis mnie urzekł najbardziej – jak się już na coś zdecyduje to lubię trochę o tym poczytać. Na pewno będę tu wracał i polecam innym – pozdrawiam.

 • AleksandraF

  Kusi mnie styl eklektyczny, aby również wprowadzić go do swojego wnętrza. Właśnie jestem na etapie remontu i największy problem mam z projektem kuchni. Ta realizacja bardzo przypadła mi do gustu. Dziękuję za inspirację! <3

 • nowa

  ładne są takie eklektyczne kuchnie, choć dla mnie to pomieszczenie powinno być przede wszystkim funkcjonalne i wolne od mnóstwa dekoracji, bo inaczej to trudno całość utrzymać w czystości i jakoś sensownie uporządkować. fajnie że są firmy sprzątające, ale jednak na co dzień się z nich nie korzysta 😉

 • blanka

  cenię sobie nietypowe, wyraziste wnętrza, zdecydowanie mam przesyt tymi klasycznymi i skandynawskimi. meble loftowe, eklektyczne, czy retro lepiej się prezentują, lepiej oddają gust właściciela nieruchomości i nie są po prostu takie nudne i mdłe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *