DOM,  Gadżety,  Kawalerka, mieszkanie jednopokojowe

Jak odmienić wynajmowane mieszkanie?

Jak zmienić mieszkanie, które wynajmujemy? Wszystko zależy od naszego budżetu i preferencji. Warto pamiętać o tym, że nic nie sprawdzi się tak jak minimalizm i subtelne dodatki. Wiadomo, że duże zmiany są “bez szans”: nieruchomość nie jest nasza, więc często nie chcemy wiele inwestować, a z drugiej strony nie zawsze właściciel akceptuje “eksperymenty” najemcy.

Co zatem zmienić w aranżacji wnętrza by czuć się dobrze? Przecież o to chodzi by budzić się, pracować i odpoczywać w dobrym nastroju.  Spójrzcie na tą niespełna 30m2 kawalerkę, to inspiracja na to jak odmienić wynajmowane mieszkanie małym kosztem.

1. Minimalizm

To zawsze sprawdzona metoda na ciekawszą i ładniejszą aranżację. Warto zminimalizować liczbę przedmiotów, zarówno mebli, jak i dodatków. Zarówno naszych, jak i właściciela nieruchomości (być może nadmiar mebli, dodatków możemy na czas kiedy użytkujemy mieszkanie przenieść do komórki, czy innego pomieszczenia gospodarczego).

2. Zmiana koloru

Oczywiście jeśli właściciel nie ma nic przeciwko naszej kreatywności, można zdecydować się na pomalowanie ścian. Czasem nawet właściciele są na tyle zadowoleni z pomysłu najemcy, że zgadzają się, żeby koszty farb odliczyć od czynszu. Jeśli nie, to koszt farby  i nasz wkład nie pracy nie jest aż tak duży. Zyskujemy za to odświeżone mieszkanie, które jest czystsze i nawet pachnie remontem 🙂 Kolor to zawsze kwestia gustu, jednak jeśli nie mamy pomysłu to warto zdecydować się na jasną kolorystykę. To zawsze optycznie powiększy nasze mieszkanie. Dla niezdecydowanych polecam biel lub jasną szarość.

3. Małe zmiany pomieszczenia

W zależności od naszych potrzeb możemy wydzielić z pokoju sypialnie (jak w tej aranżacji 30 metrowej kawalerki) lub garderobę. Funkcję garderoby można pełnić kilku wieszaków na kółkach. To modne i niedrogie rozwiązanie, które łatwo można przenieść jeśli będziemy wyprowadzać się z wynajmowanego mieszkania.

 

zdjęcia zostały opublikowane we współpracy ze szwedzką agencją nieruchomości –  reveny.se

2 komentarze

  • Dorota R

    Czasem wystarczy tylko kilka dodatków, a najbrzydsze mieszkanie będzie wyglądać bardzo przytulnie, schludnie i nowocześnie. Nie zawsze trzeba ingerować w elementy konstrukcyjne budynku lub wymieniać meble. Zamiast kołków w ścianie można użyć taśmy, a brzydką podłogę przykryć dywanem.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *