Kawalerka, mieszkanie jednopokojowe

Pomysłowe małe mieszkanie

Określenie pomysłowe bardzo pasuje do małego mieszkania. W takich wnętrzach liczy się każdy metr, a nawet centymetr. To dzięki dobremu planowaniu jesteśmy w stanie zapewnić sobie komfortową przestrzeń i „kąciki”, które spełniają różne funkcje.

To mieszkanie jest „mistrzem” w dziedzinie pomysłowości – na jednej ścianie zmieścił się aneks kuchenny oraz łóżko sypialniane. Dzieli je ściana z oknem – dzięki temu do aneksu kuchennego wpada słońce z okna, które znajduje się przy łóżku. Z drugiej strony jeśli współdzielimy nasze małe mieszkanie z inną osobą, to zasłaniając okno można jeszcze spokojnie spać, gdy drugi lokator musi zjeść śniadanie przed wcześniejszym wyjściem do pracy. Super pomysłowe – trzeba przyznać 🙂

Jeśli wydaje Wam się, że lepszym rozwiązaniem są osobne pomieszczenia, warto pamiętać, że nie da się tego uzyskać na bardzo małej przestrzeni.

W małym mieszkaniu pomysłowe są także dekoracje. Skoro zabierają przestrzeń, to może warto „odkryć” kawałek ściany i stworzyć z tego unikatową dekorację mieszkania. Oczywiście zawsze najlepiej sprawdzą się jasne kolory, to zawsze optycznie powiększy przestrzeń oraz uwydatni efekty naszej kreatywności!

zdjęcia pomysłowego małego mieszkania autorstwa reveny.se

6 komentarzy

  • Mariola P

    Obecnie jest tak wiele możliwości doboru mebli, że nawet z małego mieszkanka można zrobić bardzo funkcjonalny dom. W sklepach meblowych można przebierać w meblach składanych, wielofunkcyjnych, lub po prostu odpowiednio ułożyć miebelki, aby zeskać dodatkowe metry. Bardzo ładne mieszkanie na zdjęciach, pozdrawiam.

  • Katarynka

    Super aranżacja, ale brakuje mi jakiejś pufki 😀 U siebie mam dwie, nawet robione na zamówienie bo jestem fanatyczką puf (Luna od firmy Puszman, boskie są, wiszą gdzieś na stronie: https://puszman.com/) i ogólnie nie wyobrazam sobie małego mieszkania bez takich mebelków. Można zaoszczędzic miejsce na komodzie, w moich mieści się cała bielizna i rajstopy 😀

  • InzynierBudowy.pl

    Pomysł z odkryciem ściany jest ciekawy, ale obawiam się, że mało kto może sobie na to pozwolić. Ściany z cegły pełnej nie są teraz powszechne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *