DOM

Jak urządzić salon z kuchnią – styl skandynawski

Jak urządzić salon z kuchnią – styl skandynawski

Jak połączyć salon z kuchnią by przestrzeń dobrze ze sobą współgrała? Tutaj można zobaczyć inspirację – salon z kuchnią w stylu skandynawskim. Wnętrze to spełnia dwie role: kuchnię i jadalnię  oraz pokój dzienny. Przestrzeń oddzielona barkiem z czterema siedziskami. Całość w neutralnych barwach (biel, beż, szare dodatki). Zachowane dobre proporcje, żadna część nie determinuje charakteru wnętrza.

foto source

9 komentarzy

  • ChiliChilly

    Naturalne materiały i kolory zawsze pięknie się komponują 🙂 Drewno – biel – szarość to moje ulubione połączenie, chociaż ostatnio lubię też dorzucić trochę chromowanego metalu albo puszystego białego futra.

  • Anonimowy

    Ładnie, ale jednak nie moje klimaty, wolę swoją kuchnię z wyrazistym akcentem czerwieni i szarości, zwłaszcza podoba mi się położony stiuk wenecki w mocnym czerwonym kolorze na ścianie łączącej salon z kuchnią.

  • Tomasz Z

    Bardzo to wszystko ładne i stylowe ale niech mi ktoś w końcu wytłumaczy jak otwarta kuchnia ma się z praktycznością. Partnerka namawia mnie od dość dawna na otwarcie kuchni ale jakoś nie wyobrażam sobie odpoczynku w pokoju dziennym przy pełnym bo i niczym nie ograniczanym akompaniamencie pracującej zmywarki, skwierczącego oleju, siekania, ubijania i zapachów, które nie zawsze są pożądane. No chyba, że ktoś tylko i wyłącznie gotuje na parze ale to mi raczej nie grozi. Doceniam natomiast możliwość kontaktu wzrokowego i rozmowy między domownikami kiedy jedna osoba jest w kuchni a druga w pokoju dziennym. W końcu nie zawsze idzie się do kuchni smażyć schabowe ale również zrobić kanapki bądź zaparzyć herbatę. Dlatego jak dla mnie absolutnie idealnym rozwiązaniem jest kuchnia owszem otwarta na salon ale tylko wnęką drzwiową szerokości powiedzmy 180 cm a zamiast normalnych drzwi uchylnych wstawić drzwi przesuwne. Takie pozbijane z desek a la drzwi do stodoły pasowałyby do wnętrza w takim stylu wprost idealnie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *