Mieszkanie dwupokojowe

Klasyczna aranżacja wnętrza

Klasyczny styl aranżacji to stonowane kolory i “ponadczasowe” dodatki. Jeśli zastanawiacie się czy w takich wnętrzach czujecie się dobrze, to spójrzcie na zdjęcia tego mieszkania. Ostrzegam, że nie jest to wytworny klasyczny dworek, ale mieszkanie o powierzchni 61m2. Rozkład to przestrzeń kuchenna połączona z jadalnią oraz dzienna połączona z sypialnią.

Klasyczny styl 61m2 mieszkania

Klasyczny styl tego wnętrza widać w doborze kolorystyki, form mebli. Kuchnia to kremowe zdobione szafki kuchenne oraz urokliwa niewielka wyspa, na której można przygotowywać oraz spożywać posiłki. Tą część mieszkania cechuje także funkcjonalność, szafki zaaranżowano niemal do sufitu, co spowodowało maksymalne wykorzystanie przestrzeni. Kuchnię zdobią także kwiaty, inne rośliny oraz zioła. Wyeksponowano także minimalną liczbę naczyń, to sprawia, że wnętrze jest przytulne, a przestrzeń pozostaje “niezagracona”.

Ważnym elementem determinującym styl w aranżacji kuchni są blaty. W klasycznej stylistyce najczęściej stosowane są drewniane (lub drewnopodobne, w zależności od budżetu) powierzchnie.

Klasyczny styl aranżacji – jadalnia

Jadalnia została utrzymana w tej samej prostym klasycznej stylistyce. Drewniany stół i sześć krzeseł tapicerowanych to podstawa tego pomieszczenia. Ponadto w pomieszczeniu powieszono szafkę w stonowanym miętowo- szarym kolorze, a nad nią duży kolorowy obraz – grafikę. Na szafce ustawiono dużego kwiatka oraz retro radio i pojemniki na świeczki.

Klasyczny salon w mieszkaniu

Salon z łatwością można urządzić w stylu klasycznym. Główny mebel w tym pomieszczeniu to przecież wygodna sofa. Często naprzeciw niej ustawiamy szafkę, a na niej telewizor. Do tego stolik do sofy, szafki i regały. Tak naprawdę nie potrzebujemy wielu elementów.

Klasyczny salon

Tak właśnie jest w tej aranżacji. Do tego kilka dekoracji: obrazki (ciekawy jest ten nad sofą, czarne płótno), poduszki i książki.

Klasyczny salon – II część

W tej aranżacji szafę umieszczono we wnęce, na front zastosowano lustro co optycznie powiększyło przestrzeń. Co ciekawe pomimo 61m2 wnętrze ma charakter “open space”, zatem sypialnia nie stanowi odrębnego pomieszczenia. Sypialnię umieszczono za “zasuwaną” kotarą. W tej części mieszkania postawiono łóżko, a dodatkowo zawieszono obrazki i wieszak na ubrania.

Klasyczny styl we wnętrzach – przedpokój, łazienka

Pomieszczenia pomocnicze zaaranżowane w klasycznym stylu muszą być także ponadczasowe i funkcjonalne. W tym przedpokoju zastosowano dużą liczbę szafek (podobnych do zastosowanych szafek kuchennych), wieszak na ubrania oraz półki na buty.

Klasyczne wnętrze – przedpokój

Klasyczna łazienka w tym mieszkaniu to natomiast dużo bieli i bardzo “tradycyjne” wręcz budżetowe rozwiązania.

Zdjęcia pochodzą ze strony internetowej reveny – umieszczone za zgodą

2 komentarze

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *