Mieszkanie dwupokojowe

Przejściowe mieszkanie z sypialnią bez okna – aranżacja

Mieszkanie „przejściowe” czyli w potocznym określeniu takie, w którym aby dostać się do następnego pokoju należy przejść przez inny pokój. Bardziej profesjonalna nazwa to „pokoje w amfiladzie”. Taki rodzaj rozkładu często stosowany w przedwojennym budownictwie. Większość osób uważa jednak że taki rozkład nie jest szczególnie komfortowy.

Mieszkania „przejściowe” czy mają zalety?

Czy mieszkania o takim rozkładzie mają jakieś zalety? Zdarza się, że nawet w nowym budownictwie proponuje się klientom taki rozkład mieszkań. Dlaczego? Bo nie tracimy wtedy cennej przestrzeni na korytarz/ przedpokój i jesteśmy w stanie zaplanować mieszkania typu 32m2 czy 36 m2 dwa pokoje lub 45m2 czy 49m2.

Zdarza się, że kolejni właściciele mieszkań chcą zmienić rozmieszczenie pomieszczeń i stworzyć z dużego pokoju dwa oddzielne pomieszczenia. Jeśli dotychczasowy rozkład na to nie pozwala, to może się okazać (jak w przypadku tego mieszkania), że dodatkowy pokój zostanie pozbawiony okna.

Dla niektórych to rozwiązanie nie do zaakceptowania, inni uważają, że śpimy i tak przy „zasłoniętym oknie”, a wietrzyć sypialnię możemy otwierając drzwi i okno w kolejnym pomieszczeniu.

Przejściowe mieszkanie – 53m2

W tym mieszkaniu „pierwszym” pomieszczeniem po przedpokoju jest kuchnia, z niej przechodzi się do pokoju dziennego, a kolejno do sypialni.

Kuchnia urządzona jest w skandynawskim stylu: białe szafki kuchenne, biały stół i krzesła. Ciekawym rozwiązaniem jest zabudowanie lodówki (która nie jest sprzętem przeznaczonym do zabudowy), a nad nią postawienie piekarnika. Drewniana podłoga została powielona w kolorze blatu.

Pokój dzienny to także kwintesencja skandynawskiego stylu. Duża szara sofa i dwa białe stoliki (które pełnią także funkcję schowka), fotel i kilka obrazków. Jest także duża szafa, która pełni funkcję do przechowywania.

12 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.