Mieszkanie dwupokojowe

Przejściowe mieszkanie z sypialnią bez okna – aranżacja

Mieszkanie „przejściowe” czyli w potocznym określeniu takie, w którym aby dostać się do następnego pokoju należy przejść przez inny pokój. Bardziej profesjonalna nazwa to „pokoje w amfiladzie”. Taki rodzaj rozkładu często stosowany w przedwojennym budownictwie. Większość osób uważa jednak że taki rozkład nie jest szczególnie komfortowy.

Mieszkania „przejściowe” czy mają zalety?

Czy mieszkania o takim rozkładzie mają jakieś zalety? Zdarza się, że nawet w nowym budownictwie proponuje się klientom taki rozkład mieszkań. Dlaczego? Bo nie tracimy wtedy cennej przestrzeni na korytarz/ przedpokój i jesteśmy w stanie zaplanować mieszkania typu 32m2 czy 36 m2 dwa pokoje lub 45m2 czy 49m2.

Zdarza się, że kolejni właściciele mieszkań chcą zmienić rozmieszczenie pomieszczeń i stworzyć z dużego pokoju dwa oddzielne pomieszczenia. Jeśli dotychczasowy rozkład na to nie pozwala, to może się okazać (jak w przypadku tego mieszkania), że dodatkowy pokój zostanie pozbawiony okna.

Dla niektórych to rozwiązanie nie do zaakceptowania, inni uważają, że śpimy i tak przy „zasłoniętym oknie”, a wietrzyć sypialnię możemy otwierając drzwi i okno w kolejnym pomieszczeniu.

Przejściowe mieszkanie – 53m2

W tym mieszkaniu „pierwszym” pomieszczeniem po przedpokoju jest kuchnia, z niej przechodzi się do pokoju dziennego, a kolejno do sypialni.

Kuchnia urządzona jest w skandynawskim stylu: białe szafki kuchenne, biały stół i krzesła. Ciekawym rozwiązaniem jest zabudowanie lodówki (która nie jest sprzętem przeznaczonym do zabudowy), a nad nią postawienie piekarnika. Drewniana podłoga została powielona w kolorze blatu.

Pokój dzienny to także kwintesencja skandynawskiego stylu. Duża szara sofa i dwa białe stoliki (które pełnią także funkcję schowka), fotel i kilka obrazków. Jest także duża szafa, która pełni funkcję do przechowywania.

12 komentarzy

 • Meg

  Przejściowe mieszkania nie są takie złe. Według mnie są świetnym pretekstem do spotkań. Lokatorzy nie mijają się w ten sposób bez słowa i chętniej spedzają czas razem.

 • Gabrysia T

  Sypialnia bez okna – to brzmi strasznie, ale z doświadzenia wiem, że do wszystkiego można się przyzwyczaić. Jeśli odpowiednio urządzimy mieszkanie to takie szczegóły w niczym nie przeszkadzają. Pozdrawiam serdecznie 🙂

 • bonni

  Ta sofa z ostatniego zdjęcia jest świetna! Duża i dobrze dopasowana do wnętrza. Szukam właśnie czegoś podobnego, ale z funkcją spania.

 • syllwiusia

  Łożko ze zdjęcia jest naprawdę fajne. Z prawdzie tmam małe miszkanie, ale chciałbym tak urządzić sypialnię. Wpis bardzo ciekawy, a zdjęcia inspirujące.

 • SylwiaO

  Świetna aranżacja! Przejściowe wnętrza zawsze wydawały mi się bardzo trudne do aranżacji, a tutaj zostało to zrobione ze smakiem i stylem. Piękne jest te wnętrze. Nawet brak okna nie jest teraz aż tak odczuwalny. Bardzo podoba mi się ta wszechobecna biel!

 • archi

  jak dla mnie projektowanie budynków z przejścowymi pokojami powinno byc zabronione 😉 nawet jeśli da się to jakoś zaaranżować to po co? normalne, nieprzechodnie pokoje są bardziej funkcjonalne i łatwiej jest je zaaanżować

 • INDECO

  Bardzo podoba mi się ta aranżacja. Szczególnie ta szafa w sypialni fajnie się komponuje z całą resztą pomieszczenia. Ja też mam podobną w swoim pokoju tylko, że w innym kolorze. Jeśli już mówimy o kolorach, to tutaj też mi się one podobają. Naprawdę sypialnia wygląda widowiskowo!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *