DOM,  Gadżety,  Kawalerka, mieszkanie jednopokojowe,  Mieszkanie dwupokojowe

Lateksowa poduszka marki Janpol Fabryka Materacy – recenzja

Fakt, że materac, na którym śpimy ma diametralne znaczenie  dla  jakości naszego wypoczynku jest sprawą oczywistą. Jednak czy sprawdziliście ile wymiana poduszki może zmienić w tym, aby każdego dnia budzić się wyspanym?
Ja ostatnio sprawdziłam i wymieniłam poduszkę (dzięki uprzejmości firmy Janpol Fabryka Materacy) z „sieciówki” na poduszkę lateksową.
Poduszka jest dostępna w dwóch rozmiarach, ja preferuję ten mniejszy czyli 60 x 40 x 11 cm. Pamiętajmy, że odpowiednio dobrana poduszka pomaga tak ułożyć się do snu, by nasz kręgosłup optymalnie wykorzystał czas
przeznaczony na regenerację
.
Poduszka lateksowa ma tą zaletę, że nie tylko wyjątkowo dobrze dopasowuje się do kształtu głowy, ale także oddycha. Wszystko dzięki pionowym kanałom powietrznych, zapewniających odpowiednią cyrkulację powietrza. Czyli śpiąc na takiej poduszce, nawet w upalny dzień, właściwie nie mamy szansy się spocić.

Co najważniejsze poduszka jest naprawdę wygodna (bez porównania z moim wcześniejszym nabytkiem „z sieciówki” wykonanym z pianki). Miękka (ale nie tak, że czuje materac, kiedyś miałam taką poduszkę), ale doskonale otula mój kręgosłup w odcinku szyjnym. Ja śpię w różnych pozycjach, a ta poduszka doskonale sprawdza się zarówno do spania na boku, plecach czy brzuchu.
Do tego ma także zdejmowany pokrowiec, zapinany na suwak, łatwo można go zdjąć do prania (może być prany w temperaturze do 60 stopni Celsjusza). Może zastąpić tradycyjne poszewki. Chociaż ja i tak zakładam poszewkę na poduszkę. W Firmie Janpol Producent Materacy można dokupić pokrowiec na zmianę. Oferta jest bardzo: pokrowiec Ecosphere Tencel doskonale przejmuje i odprowadza wilgoć, Smartcel Clima pomaga w utrzymaniu stałej temperatury ciała, a wyjątkowo higieniczny jest, odporny na kurczenie, model  Sensolution, który bez obaw można wyprać w temperaturze nawet do 95 stopni. Natomiast pokrowce Medicott Silverguard oraz Silverprotect uszyte zostały z myślą o alergikach, w pełni bowiem dostosowują się do naturalnej flory bakteryjnej człowieka. Warto także zwrócić sprawdzić pokrowiec Stresfree oraz Aloe Vera. Ten pierwszy wykonany jest z dzianiny, która odprowadza z ciała nagromadzone ładunki elektryczne, drugi zawiera natomiast wyciąg z aloesu.

Poniżej zobaczcie jak wygląda „przekrój” poduszki lateksowej marki Janpol Fabryka Materacy.

Zdjęcie
autorstwa Janpol Fabryka Materacy
Specjaliści zalecają wymianę poduszki i kołdry co około 5-10 lat (niektórzy nawet twierdzą, że co 2 lata, a kołdrę co 5 lat), gdyż z biegiem lat traci ona swoje walory i może stać się siedliskiem bakterii. Jeszcze istotniejsze jest częste zmienianie poszewek, na poszewkę na poduszkę powinno się zmieniać co 2 tygodnie, gdyż ma bardzo bliski kontakt ze skórą.
Poduszka marki Janpol Fabryka Materacy jest świetnej jakości, doskonale się na niej wysypiam. W zależności od sklepu i rozmiaru kosztuje od 150 zł, ale w rozłożeniu na czas użytkowania i komfort radzę Wam nie oszczędzać na zakupie poduszki, bo ma to naprawdę ogromne znaczenie!

3 komentarze

  • środki czystości

    Muszę przyznać, że jestem pełna podziwu dla innowacyjnych pomysłów polskich firm. Barawo Janpol. Tak na marginesie śpię na Wazym materacu. Mam nadzieję, że poduszka też jest tak wygodna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *