Kawalerka, mieszkanie jednopokojowe,  Mieszkanie dwupokojowe

Mieszkanie dwupokojowe 36,5m2

Małe mieszkanie dwupokojowe o powierzchni 36,5m2. 
Kawalerka może mieć powierzchnię nawet 50m2, a dwupokojowe mieszkanie niewiele ponad 30m2. Co wcale nie oznacza, że wnętrze będzie przytłaczające, „klitkowate”.  Oczywiście cudów nie ma nie „rozciągniemy przestrzeni”. Powinniśmy pamiętać o tym, by meble były małych rozmiarów i funkcjonalne. Jednak gdy aranżacje dobrze rozplanujemy może okazać się, że mieszka nam się równie dobrze jak we wnętrzu co najmniej 10m2 większym, a biorąc pod uwagę ceny mieszkań w dużych miastach Polski, przy zakupie możemy oszczędzić średnio 50.000 zł.

Jak można dobrze rozplanować przestrzeń?
Na dwa sposoby albo  skorzystać z pomocy  fachowca (architekta), albo zrobić to samemu. Jeśli nie mamy pojęcia o aranżacji to warto „uczyć się” od lepszych, czyli przeglądać gotowe projekty /urządzone wnętrza na takich stronach, jak Szczypta Designu 😉
To 36,5m2 mieszkanie  to przykład  dobrze urządzonego wnętrza!
Przestrzeń bardzo dobrze wykorzystana, czyli małe meble (sofa, fotel, a nawet łóżko w sypialni), aneks kuchenny w zabudowie (szafki białe, pod sam sufit, schowki) oraz kapitalny skandynawski styl w aranżacji wnętrz według mnie najlepszy do małych pomieszeń!
źródło zdjęć agencja 55kvadrat.se /fotograf Anders Bergstedt (zamieszczone za uprzednią zgodą)
photo by / from the website of the agency 55kvadrat.se
photographer  Anders Bergstedt

12 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *