biuro domowe kolorowe
DOM,  Gadżety,  Mieszkanie dwupokojowe

Minimalistyczne biuro w stylu skandynawskim

Minimalizm to coraz bardziej popularny trend, mając już wszystko często dochodzimy do wniosku, że “less is more”. Od zawsze obecny w aranżacji wnętrz i projektowaniu budynków, a jego prekursorem był m.in. niemiecki architekt Ludwig Mies.
Jeśli mniej znaczy więcej, to jak urządzić biuro w takim stylu? Co więcej jak połączyć aranżację skandynawską z minimalizmem? To akurat nie jest problem, gdyż style te są właściwie równoznaczne.
Minimalistyczne biuro w stylu skandynawskim musi być pomieszczeniem jasnym, posiadającym tylko niezbędne meble i dodatki, tak by można w nim było pracować w skupieniu, bez niepotrzebnych przedmiotów rozpraszających naszą uwagę.


Jak pozbyć się z miejsca do pracy wszystkiego co zbyteczne? Nie jest to takie proste. W końcu biuro to projekty, dużo papierów, notesów i szkiców.
Jak urządzić minimalistyczne biuro w stylu skandynawskim?
Wyposażyć wyłącznie w niezbędne do pracy meble, czyli biurko, wygodne krzesło, komputer. Obecnie często nie ma konieczności posiadania dużej ilości notesów, szkiców i projektów. Jak to możliwe? Wystarczy postawić na profesjonalne i nowoczesne rozwiązania informatyczne takie jak host-exchange.pl czyli hosting danych “w chmurze”. Dzięki temu oszczędzamy miejsce w naszym biurze na stosy papierów lub choćby dyski i pamięci. Pozwala to także pracować nam nawet w kawiarni, czy innym miejscu na świecie z dostępem do internetu. Ze względu na to, że za nasze dane odpowiada profesjonalna firma, nie ma możliwości by coś zostało nam zniszczone czy usunięte.
Wracając do wnętrz minimalizm odnosi się to do wszelkiego rodzaju dekoracji i ornamentów, czyli nie przywozimy kolejnych pamiątek z podróży i nie eksponujemy ich w naszym domowym biurze. Wystarczą elementy funkcjonalne, ozdobą może być choćby komputer w unikatowym kolorze. Prostotę stylizacji podkreślają kolorowe i unikatowe dodatki.


Minimalizm i skandynawski styl to przede wszystkim jasna kolorystyka, co w połączeniu z niewielką ilością mebli i dodatków optycznie powiększa wnętrze.

Oprócz estetyki domowe biuro urządzone w minimalistycznym skandynawskim stylu ułatwia pracę w skupieniu, która jest bardziej efektywna. Duża ilość światła naturalnego poprawia jakość widzenia oraz samopoczucie.

zdjęcia ineoteric/ whitetiles.info

240 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *