Kawalerka, mieszkanie jednopokojowe

Skandynawska kawalerka 36m2

Skandynawska kawalerka o powierzchni 36m2. Aranżacja jednopokojowego mieszkania, która powinna spodobać się zwolennikom minimalistycznej, lecz równocześnie bardzo przytulnej dekoracji. 
Ściany zostały pomalowane na biało, drewniana podłoga jest w kolorze bielonego drewna. Okna zdobi subtelna roletka, która za dnia przepuszcza do wnętrza sporo naturalnego światła. 
W pokoju zostało ustawionych kilka niezbędnych mebli, takich jak: mała sofa – siedzisko z miękkimi poduszkami, okrągły stolik w skandynawskim stylu, fotel, stolik szklany pod ścianą (na którym ustawiono książki i lampkę), łóżko oraz krzesło pełniące funkcję stolika nocnego. Ten ostatni mebel uświadamia nam, że wcale nie ma konieczności inwestowania w drogie meble by żyć wygodnie, wystarczy odrobina kreatywności!
Bardzo istotną funkcję w tym wnętrzu pełnią dodatki. Dekoracje to obrazki i plakaty (szczególnie pomysłowy jest ten z podzielonym rowerem nad sofą), skrzypce powieszone na ścianie, a także półka, na której ustawiono obrazki czy też tekstylia takie jak poduszki czy miękkie pledy.

W tej skandynawskiej kawalerce o powierzchni 36m2 są jeszcze dwa pomieszczenia: kuchnia, łazienka oraz korytarz  – hall. W kuchni można zauważyć także aranżację w typowo skandynawskim stylu, tj. białe ściany, białe szafki kuchenne czy typowe meble i dekoracje w tej stylistyce (eames chair czy żyrandole – wiszące żarówki).

Łazienka skromna, jednak z zachowaniem delikatnej skandynawskiej kolorystyki. 

źródło zdjęć agencja 55kvadrat.se /fotograf Anders Bergstedt (zamieszczone za uprzednią zgodą)
photo by / from the website of the agency 55kvadrat.se
photographer  Anders Bergstedt

19 komentarzy