DOM,  Gadżety

Stylowy salon z aneksem kuchennym

Stylowy salon urządzony w skandynawskim stylu. Jasne kolory, przestronne wnętrza i duże drewniane drzwi przez które przechodzi się do kuchni. Mieszkanie znajduje się w odrestaurowanym budynku z 1890 roku!

Stylowy salon z “aneksem kuchennym”

Co sprawia że to wnętrze można nazwać “stylowym”? Nietuzinkowe ozdoby, takie jak: rower powieszony na ścianie, galeria obrazów za sofą czy stół z nalewakiem napoju w kuchni.

Wiele oryginalnych ozdób połączonych ze smakiem, bez przepychu. Taki efekt został uzyskany dzięki “neutralnej bazie”, która cechuje właśnie skandynawski styl.

Aneks kuchenny tak naprawdę jest osobnym pomieszczeniem, jednak z jednego pokoju przechodzi się do drugiego. (takie rozwiązania stosowano w XIX wieku kiedy budynek, w którym znajduje się mieszkanie został oddany do użytkowania).

Kuchnia jest bardzo przestronna, oprócz stylowych dodatków posiada przede wszystkim szafki kuchenne w bardzo ciekawym kolorze, duży drewniany stół i sześć krzeseł. Za drzwiami w kuchni ukryto przestronne schowki.

Stylowy salon, wracając do salonu …

W salonie dominują ciekawe dodatki, jednak “sercem” pomieszczenia jest wygodna sofa, przed nią umieszczono regał z telewizorem, dostawiono także skórzane fotele – małe sofy.

Lubicie takie wnętrza?

Salon z aneksem kuchennym jest częścią 90m2 mieszkania – zdjęcia autorstwa reveny.se.

6 komentarzy

  • Basia

    Bardzo inspirujące zdjęcia, uwielbiam taki klasyczny styl połączony z nowoczesnością. Niedawno przeprowadziłam się do nowego mieszkania, do którego zakupiłam oryginalne meble. Dzięki nim wnętrza nabrały elegancji, niesamowicie mi się podobają. Moim faworytem jest zdecydowanie pokój dzienny.

  • firana

    ja bym tu koniecznie dała firany hotelowe, bo ściana z oknem wygląda mało ciekawie i zbyt jasno w stosunku do całości. mogą to być lekkie, jasne firanki czy zasłoni np. kremowe, ale coś musi być 😉

  • Iwona

    Ładnie Ci to wyszło. Ja również mam połączony salon z kuchnią i uważam, że jest to duża wygoda. Co prawda nie mam tak jak ty miejsca na stół jadalniany, ale jakoś sobie radzimy 😉 Pozdrawiam, Iwona.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *