DOM,  Gadżety

Granatowa sofa do salonu

Zauważyliście pewnie, że często w nowoczesnych wnętrzach pojawia się granatowa sofa.  Bardzo często granatowy kolor łączy się z materiałem welurowym. Tak jak w moim fotelu marki Jysk.  Granatowy kolor bardzo ładnie łączy się ze skandynawską bielą oraz nowoczesnymi fakturami.

Choć granatowe sofy mogą przybierać różne wielkości i funkcjonalności: sofa do wypoczynku, z funkcją spania czy szezlong to zawsze ożywią jasne wnętrze, a nawet staną się najbardziej zauważalnym meblem w aranżacji.

Granatowa sofa do salonu

Dla osób, które nie myślały w ogóle o wyborze takiej kolorystyki do swojego domu, proponuję przyjrzeć się tej aranżacji.  Salon jest o dość nietypowym kształcie (ostatnie zdjęcie pokazuje rozkład mieszkania), z przewagą bieli (prawie monochromatyczne) z bielonymi drewnianymi meblami oraz dużą granatową sofą.

Granatowa sofa, a może nawiązanie do niej w innych pomieszczeniach?

W tej aranżacji granat pojawia się także w innych elementach: kapie do przykrycia łóżka, zasłonach, a nawet płytkach w łazienkach. Trzeba przyznać, że dzięki zastosowaniu tych samych kolorów w każdym pomieszczeniu, aranżacja wygląda bardzo spójnie. Pomieszczenia są tak przestronne, że przepych to widać tylko w ilości posiadanych butów! Spójrzcie na otwartą szafkę w korytarzu.

Wpis opublikowany we współpracy ze szwedzką agencją nieruchomości Reveny

4 komentarze

  • Joasia

    Piękne jasne mieszkanie! Takie dokładnie jest pierwsze wrażnie jakie wywołuje aranżacja. Bardzo podoba mi się odważne wprowadzenie granatowego koloru, który ostatnio powrócił do łask we wnętrzach. Mimo że pomieszczenia są całkowicie o innym przeznaczeniu całość jest bardzo spójna i inspirująca. 🙂

  • Alsanit

    Granataowa, szmaragdowa, żółta – to moi zdecydowani faworyci kolorystyczni. Podoba mi się to, że odchodzi sie od doboru sof do ogólnego koloru pomieszczenia. Taka wyrazista barwa świetnie przełamuje ten nieraz smutny i nazbyt sterylny design.

  • Wiola

    To fakt, dodatki o soczystych i głębokich kolorach takich jak granat, potrafią nadać charakter nawet bardzo minimalistycznym wnętrzom. Ten kolor jest bardzo modny w tym roku. Podoba mi się połączenie białego i odcieni szarości z takim mocnym akcentem jak kolorowa sofa

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *