DOM,  Gadżety

Granatowa sofa do salonu

Zauważyliście pewnie, że często w nowoczesnych wnętrzach pojawia się granatowa sofa.  Bardzo często granatowy kolor łączy się z materiałem welurowym. Tak jak w moim fotelu marki Jysk.  Granatowy kolor bardzo ładnie łączy się ze skandynawską bielą oraz nowoczesnymi fakturami.

Choć granatowe sofy mogą przybierać różne wielkości i funkcjonalności: sofa do wypoczynku, z funkcją spania czy szezlong to zawsze ożywią jasne wnętrze, a nawet staną się najbardziej zauważalnym meblem w aranżacji.

Granatowa sofa do salonu

Dla osób, które nie myślały w ogóle o wyborze takiej kolorystyki do swojego domu, proponuję przyjrzeć się tej aranżacji.  Salon jest o dość nietypowym kształcie (ostatnie zdjęcie pokazuje rozkład mieszkania), z przewagą bieli (prawie monochromatyczne) z bielonymi drewnianymi meblami oraz dużą granatową sofą.

Granatowa sofa, a może nawiązanie do niej w innych pomieszczeniach?

W tej aranżacji granat pojawia się także w innych elementach: kapie do przykrycia łóżka, zasłonach, a nawet płytkach w łazienkach. Trzeba przyznać, że dzięki zastosowaniu tych samych kolorów w każdym pomieszczeniu, aranżacja wygląda bardzo spójnie. Pomieszczenia są tak przestronne, że przepych to widać tylko w ilości posiadanych butów! Spójrzcie na otwartą szafkę w korytarzu.

Wpis opublikowany we współpracy ze szwedzką agencją nieruchomości Reveny

8 komentarzy

 • Joasia

  Piękne jasne mieszkanie! Takie dokładnie jest pierwsze wrażnie jakie wywołuje aranżacja. Bardzo podoba mi się odważne wprowadzenie granatowego koloru, który ostatnio powrócił do łask we wnętrzach. Mimo że pomieszczenia są całkowicie o innym przeznaczeniu całość jest bardzo spójna i inspirująca. 🙂

 • Alsanit

  Granataowa, szmaragdowa, żółta – to moi zdecydowani faworyci kolorystyczni. Podoba mi się to, że odchodzi sie od doboru sof do ogólnego koloru pomieszczenia. Taka wyrazista barwa świetnie przełamuje ten nieraz smutny i nazbyt sterylny design.

 • Wiola

  To fakt, dodatki o soczystych i głębokich kolorach takich jak granat, potrafią nadać charakter nawet bardzo minimalistycznym wnętrzom. Ten kolor jest bardzo modny w tym roku. Podoba mi się połączenie białego i odcieni szarości z takim mocnym akcentem jak kolorowa sofa

 • stoły drewniane

  Piękne mieszkanie, ma bardzo nietypowy układ. Osobiwiście nie lubię tak bardzo białych wnętrz, ale to połączenie z granatem od razu przywodzi na myśl morze i piasek 🙂 Fajnie, że znalazło się też miejsce na duży, rodzinny stół!

 • Dominika

  Ta sofa wygląda w tym pomieszczeniu naprawdę dobrze, jest takim elementem charakterystycznym, który wyróżnia się na tle białego wystroju. To świetny pomysł na aranżację wnętrz, można właśnie postawić na meble wypoczynkowe w jakimś żywym kolorze.

 • gorlice

  Super to wygląda. Ta sofa tak ożywiła to pomieszczenie. Czasami fajnie dac jakiś element, który będzie sie wyróżniał. Tutaj sofa naprawdę dobrze sie prezentuje. Bardzo fajna aranżacja pomieszczeń. Jasne pokoje z takim ciemnym dodatkiem wspaniale wyglądają. Super połączenie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *