Bez kategorii

Jak ożywić szare wnętrze

 
 
 

Szarość to modny i chętnie stosowany kolor w aranżacji wnętrz. Warto zastosować odpowiednie dodatki, aby wykończone w nim pomieszczenie nabrały wyrazu, charakteru oraz życia. Przedstawiamy kilka sposobów na to, jak ożywić szare wnętrza za pomocą innych barw.

Kolor dominujący i dopełniający

W każdym mieszkaniu znajdziemy elementy, które możemy zaakcentować innym niż większość ścian kolorem. Jeżeli zdecydowaliśmy się, by dominującą barwa w naszym domu była nowoczesna szarość, możemy podkreślić ja innymi, bardziej wyrazistymi kolorami.
Efektownie, estetycznie i modnie zarazem będzie wyglądało połączenie koloru szarego z ciepłymi odcieniami zielenie, czerwieni, głębokiego fioletu czy żółci. To, jaki kolor dopełniający wybierzemy,
zależy od naszych indywidualnych upodobań.
 
foto source –  blog.click4interiors.co.uk

 

Gdzie wykorzystać kolor dopełniający?

Możliwości zastosowania koloru, który urozmaici wystrój wnętrza, jest wiele. Zależy to od naszej pomysłowości, ale też od elementów konstrukcyjnych mieszkania.
Przede wszystkim kolorem wyróżniać się mogą wszelkie elementy drewniane zdobiące nasze mieszkanie oraz elementy umeblowania. Futryny, ramy, belki, półki, stołki czy stoliki będą stanowiły ciekawy akcent
kolorystyczny, jednak nie przytłumią sobą wnętrza.
 
 foto source tazatek.com
Gzymsy, listwy ozdobne, panele ścienne czy boazerie pokrywające np. dolną część ściany – również te elementy możemy zakupić w wybranym kolorze lub samemu je pomalować. Barwne wykończenie możemy zastosować np. tylko na jednej ze ścian, dzięki czemu stanie się wyraźnym elementem dekoracyjnym i przyciągającym wzrok.
 
 foto source dickoatts.com
Inny kolor możemy zastosować też na całej wybranie ścianie. Oprócz farby warto wykorzystać
również inna ozdobę ścinany, np. utrzymaną w wybranej kolorystyce fototapetę.
 
 foto source homemodish.com
Kolejnym rozwiązaniem są tekstylia.
Dopasowane do siebie kolorystycznie zasłony, dywany, pościel czy tapicerka mebli wypoczynkowych
nie tylko ożywią wnętrze, ale także pozwolą na szybką i łatwą zmianę wystroju, gdy tylko zapragniemy odmiany.
 foto source decorpad.com
Jeszcze jednym rozwiązaniem jest kontrastowe wykończenie sąsiadujących ze sobą wnętrz, np. pokoju i aneksu kuchennegon czy salonu i gabinetu. Jednio z pomieszczeń możemy pozostawić szare i
stonowane, a sąsiadujące wykończyć żywym i bardziej energetycznym kolorem.
Wnętrza wykończone na szaro warto więc ożywić barwnymi dodatkami: akcesoriami czy
elementami wykończenia wnętrza. W tym celu możemy zastosować zarówno tkaniny i różnorodne dekoracje, jak i odmienne materiały wykończeniowe, jak chociażby farby. W tym miejscu możecie zapoznać się z bogatą paletą ich barw, która pewnością pozwoli na odnalezienie tej właściwej dla naszego lokum i gustu.

 foto source pinterest.com

zdjęcie ne 1 źródło – thedesignsheppard.com

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *