Kawalerka, mieszkanie jednopokojowe,  Mieszkanie dwupokojowe

Jak urządzić małe i funkcjonalne mieszkanie

Lubię oglądać aranżacje wnętrz.
Mając do dyspozycji 100m2 można poszaleć i umieścić w mieszkaniu/domu dużo ładnych mebli i dodatków. Wracając jednak do rzeczywistości, większość z nas mieszka w małych mieszkaniach, często dwupokojowych o powierzchni 36-50m2. Ja zresztą też zaliczam się do tej grupy.
Jak urządzić małe mieszkanie, by było funkcjonalne?
Należy pamiętać o kilku zasadach – Jak urządzić małe i funkcjonalne mieszkanie – jasne wnętrze i jak najmniej „rzeczy na wierzchu”.
Jasne mogą być zarówno meble (białe, jasnobrązowe), jak i ściany, powszechnie wiadomo, że  biel optycznie powiększa i przy niewielkim metrażu może dużo zmienić.
Należy także pamiętać o jak największej ilości słońca do wnętrza, które możemy uzyskać nie wieszając na oknach firanek, lub wybierając modele bardziej przeźroczyste, to samo tyczy się zasłon i rolet.
Jeśli mamy wiele przedmiotów „na wierzchu” to nasza przestrzeń także optycznie się pomniejsza, aby tego uniknąć należy zainwestować w dużą szafę lub nowoczesną meblościankę do pokoju. Dzięki temu z pewnością nie zabraknie nam miejsca na nasze ulubione przedmioty, ale nie trzeba ich
wszystkich w tym samym czasie eksponować. Takie meble w nowoczesnej odsłonie można kupić w salonach Black Red White, w blisko 900 punktach handlowych w Polsce, w dużych i małych miastach.
Cała oferta jest także na stronie internetowe, więc jeśli mieszkacie w mieście gdzie nie ma salonu tej marki, to można przejrzeć ofertę w internecie, a nawet zarezerwować meble w salonie na Wasz przyjazd. Do małych wnętrz zaleca się także meble z połyskiem odbijające światło oraz montowane na ścianie (oczywiście o ile jest taka możliwość), ułatwia to także czyszczenie mieszkania – Jak urządzić małe i funkcjonalne mieszkanie – charakter otwarty pomieszczeń i jednolity styl.
Jeśli tylko jest taka możliwość to warto pomyśleć nad otwarciem pomieszczeń, połączeniu kuchni z salonem lub pokoju dziennego z sypialnią.
Ważne jest także zachowanie jednolitego stylu pomieszczeń (takiej samej podłogi, która nie pokazuje nam dokładnie gdzie jest koniec pomieszczeń). Im wyżej mieszkamy w bloku, budynku wielorodzinnym to do wnętrza dociera więcej światła oraz mamy często mniej osłonięty widok z okien i perspektywę.  To jest ważne przy zakupie mieszkania, później musimy się zastosować do mieszkania jakim dysponujemy.
Warto także pomyśleć by kuchnia była urządzona w tym samym stylu co reszta mieszkania, a sprzęty kuchenne zabudowane. Nie należy ma małej przestrzeni eksponować zbyt wielu rzeczy na blacie czy tworzyć dekoracji z łyżek, noży lub ziół.
Kuchenne szafki w zabudowie także można kupić w salonach meblowych BRW. 
Jak urządzić małe i funkcjonalne mieszkanie – ograniczona liczba dodatków.
Dodatki są ważne, tworzą klimat we wnętrzu, nadają
kolor. Jednak jeśli nie dysponujemy dużym metrażem, to warto dobierać je z rozwagą, by nie stworzyć przytłaczającej wystawy.
Dekoracje do każdego pomieszczenia można zakupić w sklepie internetowym marki BRW www.dekoracje.brw.com.pl
Kilka fajnych obrazków potrafi zmienić nasze wnętrze na lepsze i dodać mu
przytulności.

http://www.brw.com.pl/

6 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *