DOM,  Gadżety,  Kawalerka, mieszkanie jednopokojowe,  Mieszkanie dwupokojowe

Nowoczesna kuchnia z zastosowaniem polimerowego szkła

Nowoczesna kuchnia to proste formy, gładkie i połyskujące powierzchnie. Do takiego wnętrza doskonale pasują także szkliwione powierzchnie. To połączenie nowoczesności i ponadczasowości.  Tradycyjne szkło jest naturalnym materiałem zawsze modnym, choć nie do końca praktycznym i łatwym w utrzymaniu czystości (zacieki, w przypadku stłuczenia może powodować zagrożenie). Jednak teraz na rynku jest jeszcze trwalszy materiał, który wprowadzi nowoczesny charakter do kuchni – polimerowe szkło marki Rehau. Sprawdzi się zarówno gdy remontujemy kuchnię i planujemy aranżację “od podstaw”, jak i chcemy dodać do istniejących mebli szyku i zmienić naszą kuchnię.

Nowoczesna kuchnia z zastosowaniem polimerowego szkła

Jeśli do tej pory nie spotkaliście się z pojęciem “polimerowe szkło” to koniecznie musicie wiedzieć, że ten materiał łączy w sobie elegancki i subtelny wygląd prawdziwego szkła, ale jest dodatkowo wzmocniony niezwykle trwałym i odpornym na pęknięcia laminatem.

Czyli ten rewolucyjny materiał  pozwala uzyskać efektowną gładką, szklaną taflą na frontach szafek lub ściany bez obawy o uszkodzenia lub stłuczenie.

Do prostych nowoczesnych form, właściwie w każdym kolorze pasuje polimerowe szkło. Szarości i beże doskonale rozświetli połyskujące szkło, a białe fronty szafek urozmaici błyszcząca faktura, pozostawiając kuchnię w modnym monochromatycznym charakterze.

Marka Rehau ma szeroką paletę barw, a nowością są laminaty RAUVISIO crystal decor, które nawiązują swoją kolorystyką do naturalnych materiałów takich jak marmur, drewno czy kamień. Więcej informacji można przeczytać na stronie producenta.

RAUVISIO crystal decor to propozycja dla osób lubiących każdy styl, zarówno naturalne wzory przywołujące na myśl ciepło “domowego ogniska”, albo zupełnie odmienny styl połyskujący glamour. Laminat nadaje się zarówno jako front meblowy, jak i duży panel ścienny czy jako splashback w kuchni.

Warto także wspomnieć o ultracienkim panelu RAUVISIO crystal slim – to także propozycja dla osób lubiących nowości, idealna jako wykończenie wnęk lub ścian.

Taki ultracienki panel to nie tylko nowoczesny wygląd, ale także funkcjonalność i praktyczność. Często pomimo pielęgnacji naszych mebli kuchennych w spoinach płytek pojawia się brud. To normalne zwłaszcza gdy dużo gotujemy w kuchni, jednak bardzo trudne do usunięcia. Zastosowanie powierzchni REHAU jest rozwiązaniem problemu, dzięki charakterystycznej nieporowatej powierzchni jest bardzo łatwy w utrzymaniu czystości, nie ma spoin, w których pojawia się brud. Co więcej może nawet służyć jako miejsce na nasze notatki – ciekawy przepis lub listę zakupów!

Laminaty RAUVISIO crystal decor, nawiązujące swoją kolorystyką do naturalnych materiałów takich jak marmur, drewno czy kamień to świetne rozwiązanie w nowoczesnych kuchniach, których właściciele cenią sobie wysoką trwałość i poszukują wnętrz modnych, ale nie tylko jeden sezon. Dzięki zastosowaniu polimerowego szkła można uzyskać wygląd marmuru lub drewna, ale jednocześnie materiał niezwykle odporny i łatwy w utrzymaniu czystości (co jest niezwykle praktyczne szczególnie w domach gdzie są małe dzieci), wystarczy na co dzień jedynie przetrzeć gładką powierzchnię .

Chcesz poczytać więcej o powierzchniach kuchennych? Wejdź na www.rehau.pl/crystal

12 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.