Biurko Ikea Micke
DOM,  Gadżety,  Kawalerka, mieszkanie jednopokojowe,  Mieszkanie dwupokojowe

Wysokość biurka – jak dobrze wybrać  biurko do pracy, szkoły?

Dzisiaj 1 września, rozpoczęcie roku szkolnego, czy meble w pokoju ucznia już skompletowane? Do nauki najbardziej potrzebujemy chęci, dobrego nauczyciela lub książki, ale także wygodnego biurka, krzesła i właściwego oświetlenia.

Oczywiście biurko to nie tylko nauka, ale i praca. Szczególnie w dobie pandemii i pracy zdalnej wiele osób poszukiwało solidnych i wygodnych mebli do „home office”.

Podstawa takiej aranżacji to właśnie biurko i wygodne krzesło. Ważne by dopasować rozmiar do naszych potrzeb i wymiarów pomieszczenia, w którym ma stanąć, to nie tylko rozmiar biurka ma znaczenie, ale także jego wysokość. Ta powinna zostać dobierana indywidualnie do wzrostu i stylu pracy. Co ciekawe właściwe wymiary biurka umożliwiają przyjęcie prawidłowej pozycji ciała, która w jak najmniejszym stopniu obciąża kręgosłup.

Biurko IKEA Micke, krzesło edinos.pl, lampa Sinsay, komoda Kullen IKEA, skarbonka Pepco, obraz Posterstore

Wysokość biurka – jaka jest najbardziej optymalna?

Niestety siedząca pozycja najbardziej obciążająca nasz kręgosłup. Właśnie m.in. dlatego choroby kręgosłupa są obecnie problemem bardzo powszechnym. Jaka wysokość biurka jest najlepsza? Uważa się, że jest to zależne od naszego wzrostu, w tym: [1] dla osób do 170 cm wzrostu to ok. 72-75 cm, [2] da osób wyższych to ok. 80-85 cm. Według zasad BHP 72 cm to minimalna wysokość. Ważna jest także wysokość monitora, laptopa, powinien on być na lekkim podwyższeniu – by górna krawędź znajdowała się na wysokości wzroku.

Jaka wysokość biurka będzie optymalna dla dziecka?

Dzieci w wieku szkolnym są jednak znacznie niższe niż 170 cm, zatem idealnym rozwiązaniem będzie biurko z regulowaną wysokością blatu. Takie biurka pozwalają na ustawienie blatu na odpowiedniej wysokości, najczęściej w przedziale od 70-90cm. Takie biurka rosną razem z dzieckiem, mogą służyć przez długi czas.

Za biurkiem idealnie jako dekoracje sprawdzą się fototapety i naklejki od https://coloray.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *