Kawalerka, mieszkanie jednopokojowe

Kawalerka 30m2

Kawalerka o powierzchni 30m2 czy da się na tej przestrzeni „zaszaleć” i stworzyć przyjemną i praktyczną aranżację. Pewnie, że tak, szczególnie jeśli taką kawalerkę będzie zamieszkiwała jedna osoba (zgodnie z nazwą) lub para. Im mniej osób i rzeczy na małej powierzchni, tym łatwiej stworzyć „niezagraconą” powierzchnię, w której zostaną wyeksponowane meble i dodatki w odpowiedniej proporcji.
Przykładem takiej aranżacji jest ta 30m2 kawalerka. Jak w jednym pokoju „zmieścić” pokój dzienny i sypialnię? Spójrzcie na zdjęcia poniżej, wszystko  jest możliwe! W tym przypadku łóżko zostało zamontowane „na ścianie”, jeśli chcemy je rozłożyć, należy opuścić zabudowany panel.

W pokoju nie zabrakło także przedmiotu wnętrzarskiego, który zawsze optycznie powiększy przestrzeń czyli dużego stojącego lustra w złotej ramie!

Kącik dzienny to skórzana pikowana sofa, skórzany fotel i dwa małe stoliki w skandynawskim stylu!

Jak osiągnięto przestrzeń w tej zaledwie 30m2 kawalerce? Głównie dzięki minimalizowaniu zbyt dużej ilości przedmiotów. Telewizor został powieszony, łóżko schowane, a niektóre meble „zmniejszone”, jak stół z krzesłami i aneks kuchenny, który został usytułowany w korytarzu.

małe mieszkanie 30m2 aranżacja_2

Przestrzeń tej 30m2 kawalerki to świetne miejsce dla studentów czy osób rozpoczynających swoje dorosłe życie w wielkim mieście lub mieszkających samotnie.

Trzeba zauważyć, że baza jest bardzo neutralna z przewagą bieli, ale złote i brązowe meble i dodatki tworzą unikatowy klimat!

zdjęcia pochodzą ze strony virlovastyle.com/ Fotograf Erik Olsson

 


4 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *