Bez kategorii

Klasyczny design – aranżacja domu

Klasyczny design czyli aranżacja domu, która z założenia powinna być zawsze modna i neutralna. Oczywiście można ożywić wnętrze unikatowymi dodatkami, najważniejsze by klasyczne w swojej stylistyce były meble i materiały wykończeniowe. 
Przedstawiony wnętrze domu to stary (z XIX wieku) poddany renowacji budynek położony w Sydney. Ściany w dużej części białe, inne kolory występujące w tej aranżacji to czerń i beż, wykończenie stylowe, widoczne są elementy sztukaterii.

Spójna aranżacja, czyli każde pomieszczenie urządzone w tym samym stylu. Oczywiście w klasycznej stylistyce (proste formy, naturalne materiały: drewno, kamień), w takiej aranżacji ważne jest także przeznaczenie pomieszczeń i ich funkcja. Tutaj wiele pomieszczeń zostało przystosowane dla dużej rodziny lub dla mieszkańców chętnie przyjmujących gości  (jadalnia, taras). 
Cały dom jest dobrze nasłoneczniony, posiada duże niczym nie przysłonięte okna. Pomimo sporej przestrzeni dodatki zostały ograniczone do minimum, także w klasycznej stylistyce czyli figurki Buddy, wazony itp.

zdjęcia z bloga cocokelley.com via vogue.com.au (zamieszczone za zgodą)

5 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *