DOM,  Gadżety,  Kawalerka, mieszkanie jednopokojowe,  Mieszkanie dwupokojowe

Listwy przypodłogowe i sufitowe element wykończenia stylowego wnętrza

Listwy przypodłogowe i sufitowe to element niezbędny do wykończenia stylowego wnętrza.  To właśnie dodatki i najmniejsze detale wpływają na wizerunek całej aranżacji. Wybór każdego detalu musi być zatem przemyślany i spójny. W końcu listwy pełnią nie tylko funkcję dekoracyjną, ale także praktyczną m.in. maskują przewody oraz nieestetyczne szczeliny, które często tworzą się przy zakończeniu podłogi czy malowaniu narożników sufitu.

 

Listwy przypodłogowe jak wybrać?

Najlepiej “dobrać” do koloru podłogi. W przypadku drewna najczęściej listwy odwzorowującą strukturę, rysunek drewna. Można także wybrać wersję neutralną tych dodatków i pomalować farbą w kolorze ścian. Listwy przypodłogowe często dobierane są także do koloru stolarki okiennej czy drzwi wewnętrznych. Jeśli lubimy mieszkać modnie, to warto pamiętać, że już od kilku sezonów najmodniejsze są listwy w kolorze białym. W przypadku listw przypodłogowych nie jest ważne czy wykonane są z drewna, sklejki drewnianej czy tworzywa. Istotny jest biały kolor, ale także ich rozmiar i kształt. Modne listwy to te wysokie, co najmniej na 8 cm i raczej w prostej stylistyce. Takie jak modele marki Creativa czyli uniwersalne, dobrej jakości produkty, które świetnie prezentować się będą zarówno w tradycyjnych, jak i nowoczesnych aranżacjach. Listwy sygnowane marką Creativa są wykonane z bardzo wytrzymałego na zabrudzenia materiału, który dodatkowo jest szczególnie odporny na wilgoć. Listwy dostępne są właśnie w bieli lub białym półmacie. Można także zamówić wersję barwioną lub pomalować ją samodzielnie. Montaż takich listew jest naprawdę prosty – wystarczy ją posmarować klejem, a następnie przykleić na styku ściany i podłogi.


Listwy sufitowe – dekoracja stylowego wnętrza, jak wybrać?

Listwy sufitowe  mają również niebagatelne znaczenie jeżeli chodzi o styl wnętrza.Warto wybrać odpowiednią szerokość, dostosowaną do wielkości pomieszczenia. W małym pomieszczeniu listwy powinny być subtelne, w dużym i wysokim wnętrzu szerokie nawet na 10 cm. Szczególnie ważny jest  prawidłowe dobranie listew sufitowych do stylu aranżacji.  Zarówno, te unikatowe, jak i klasyczne wnętrza lubią szerokie frezowane listwy lub wyraziste zdobienia. Nowoczesne wnętrza akceptują wyłącznie listwy przysufitowe proste w formie, bez zbędnych zdobień jak modele Creativa – wykonane z poliuretanu, materiału bardzo wytrzymałego i odpornego na wilgoć. Listwy można pomalować na dowolny kolor, są bardzo łatwe w montażu – wystarczy posmarować je klejem, a następnie przykleić na styku ściany i sufitu.

Listwy przypodłogowe i sufitowe opisane w artykule do kupienia w sklepie internetowym listwaprzypodlogowa.pl

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *