DOM

Mieszkanie Gosi Baczyńskiej Dach nad Gwiazdami – program Domo+ – blog wnętrzarski design, inspiracje i aranżacje pomieszczeń

Program „Dach nad Gwiazdami” stacji Domo+ już Wam przedstawiałam. Jestem jego wielką fanką, dlatego chciałabym Was zainteresować nową wersją tego programu – już czwartą. W najnowszym odcinku zostało przedstawione mieszkanie pani Gosi Baczyńskiej – projektantki. Myślę, że jest warte obejrzenia.


” Plac Grzybowski w Warszawie to miejsce, w którym spotykają się religie, a historia styka się z nowoczesnością. W pobliżu pomnika socjalizmu, między historyczną ulicą żydowską i nowoczesną w zabudowie Aleją Jana Pawła II, wyrósł przeszklony mieszkalny wieżowiec. Inwestycja nie jest jeszcze w pełni ukończona, ale ósme piętro już zostało oddane w ręce dziennikarzy, architektów, sportowców i jednej projektantki mody. Każde z nich urządziło apartament dla siebie. W jakim wnętrzu najlepiej czuje się Gosia Baczyńska? Obok ultranowoczesnych mebli w mieszkaniu urządzonym przez Gosię znajdują się także przedmioty, które towarzyszą jej od lat, rzeczy zakupione na aukcjach, dzieła młodych artystów. Salon został pomyślany tak, aby szybko dało się przearanżować wnętrze – znajduje się w nim dużo wolnostojących, pięknych przedmiotów. Z salonu połączonego z kuchnią rozpościera się widok na warszawski Manhattan. Z drugiej strony kuchni przechodzi się do jadalni, której ściany wyklejone są źle zadrukowanymi arkuszami dzieł Szekspira. Na jednej ze ścian znajduje się przepiękny kominek. Sypialnia projektantki to znowu eklektyzm i gra starego z nowym. Nad nowoczesny łóżkiem wisi tradycyjne monidło, stoi tam też kosmiczny fotel. Nie ma tam natomiast dużej przestrzeni na ubrania. Większość swojej garderoby Gosia trzyma w pobliżu umiejscowionej w innej części mieszkania pracowni. To pomieszczenie jest najbardziej industrialne – duże, szklane biurko, pofabryczny regał, nowoczesna sztuka. Spotkanie z Gosią Baczyńską zakończyliśmy w jej ulubionym miejscu – atelier, w którym obok własnych projektów carycy mody sprzedawane są ubrania ekskluzywnych modowych marek. Na potrzeby butiku Gosia zaaranżowała 400-tu metrowy bunkier na warszawskiej Pradze. W niezwykły sposób udało jej się połączyć surowy beton z klimatem kamienicy. ”

Czytaj więcej/ źródło:  http://www.domoplus.pl/2010/dach-nad-gwiazdami#ixzz2fA4oq8Rh

11 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *