DOM,  Gadżety

Stoły z litego drewna

Mówi się, że stół to jest najważniejszy mebel w domu. Przy nim celebrujemy wyjątkowe momenty naszego życia wspólnie z najbliższymi, korzystamy z niego codziennie.
Dlatego warto zwrócić uwagę na jego rolę i zdecydować się na coś, co będzie trwałym rozwiązaniem, towarzyszącym nam przez lata, czy pokolenia. Stoły widoczne na zdjęciach pochodzą z oferty polskiej firmy Ejsmont, w której szczególne miejsce zajmują stoły z litego drewna, które odpowiadają właśnie tym założeniom – są nie tylko trwałe, ale też unikatowe, piękne i ponadczasowe.
Każdy z tych stołów jest unikatowy – blaty tworzone są z wiekowych kawałków drewna takich jak  np. dąb czy jesion, które są wstępnie dobierane, tak aby ich kolorystyka, czy rodzaj usłojenia, pasowały do siebie, tworząc jednolitą powierzchnię. Drewno jest wstępnie selekcjonowane, a później poddawane istotnemu procesowi leżakowania i suszenia, które zapobiega późniejszemu pękaniu powierzchni.

Kolejnym etapem jest docinanie ciężkich bali, tak aby uzyskać satysfakcjonujący firmę kształt i rozmiar. Dobrane deski skleja się  następnie za pomocą trwałych, ekologicznych  i nietoksycznych klei, które w niewidoczny sposób spajają kawały drewna w jedną niepowtarzalną całość. Pamiętajmy, że deski, szczególnie szlachetnych odmian drzew takich jak dąb – są bardzo ciężkie i wymagają precyzji  cięcia oraz specjalnych imadeł utrzymujących je podczas procesu wysychania. Takie przygotowanie stołu nadaje mu trwałość i szlachetność.
Po uzyskaniu satysfakcjonującej zespół firmy Ejsmont bryły, nadchodzi czas na wykończenie. W zależności od zamówienia klienta, powierzchnia jest szlifowana lub szczotkowana. To drugie rozwiązanie nadaje stołowi strukturalność, która podkreśla naturalny charakter mebla, sprawiając, że jest ponadczasowy.
Następnie drewno jest zabezpieczane przez bejcowanie, lakierowanie, lub olejowanie, które wydobywa jego  barwę. Ostatecznie, jeśli nogi stołu wykonane są z innego  materiału niż blat, mocuje się je osobno, za pomocą przystosowanych do tego stalowych śrub.
Tworzone przez zespół pracowników firmy Ejsmont stoły są wyjątkowe, a proces ich tworzenia zajmuje kilka miesięcy. Sprawia to, że każdy mebel jest szlachetny i trwały, dlatego warto zdecydować się na stół z litego drewna, zresztą co widać na zdjęciach. Warto odwiedzić stronę internetową www.ejsmont.pl i przekonać się  czym jeszcze zajmuje się marka, jakie wyjątkowe projekty już zrealizowała!

 

6 komentarzy

  • Dominik

    Klasa sama w sobie 🙂 Drewno zawsze się obroni, nie potrzebuje upiększeń czy cudownej reklamy – ma swój niepowtarzalny urok. Stąd antyki są zawsze w cenie.

  • Janusz

    Zawsze podobały mi się takie stoły. Niestety u siebie w salonie, w zbudowanym domu, nie mam miejsca na niego. A szkoda.

  • Kinga Koc

    Okna piękne 🙂 Zresztą tego typu aranżacje wnętrz są bardzo w moim stylu. Szczególnie podobają mi się te stoły. Przypominają trochę stoły od firmy PaulBunyan, jedne z najpiękniejszych jakie do tej pory widziałam. Masywne drewno rewelacyjnie prezentuje się w każdym wnętrzu 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *