Kawalerka, mieszkanie jednopokojowe

Kawalerka pełna obrazków

Małe mieszkanie jednopokojowe tzw. kawalerka i dużo obrazów. Czy to pasuje? Czy nie przytłoczy przestrzeni?

Spójrzcie na poniższą aranżację i oceńcie sami!

To 37m2 mieszkanie składa się z pokoju dziennego/ sypialni, kuchni i łazienki. Urządzone w minimalistycznym skandynawskim stylu, jednak jedyne czego jest dużo to … obrazy.

Nadają one mieszkaniu unikatowy, artystyczny klimat. Zawieszone są w niestandardowy sposób, tj. nawet bardzo nisko nad stolikiem.

Jak tanio zmienić wynajmowane mieszkanie – obrazy

Zawieszenie obrazów to także także pomysł na niskobudżetową zmianę wynajmowane mieszkania. Jeśli właściciel wyraził zgodę na odrobinę ekstrawagancji w swoim lokum. To działamy.

To mieszkanie (patrząc m.in. po łazience) nie jest szczytem nowoczesnego designu, jednak dzięki obrazom wygląda bardzo ciekawie.

Obrazy tylko w kawalerce?

Czy obrazy pasują tylko do kawalerki? Oczywiście, że nie 🙂 Mała przestrzeń jest trudniejsza w aranżacji, tutaj liczy się niemal każdy centymetr, trzeba zatem rozsądnie dysponować dekoracjami, by nie „zagracić” przestrzeni. Tym bardziej, jeśli obrazy pasują w kawalerce to możemy je także spokojnie zakupić i powiesić w dużym mieszkaniu!

fotografie reveny.se

Pomysły na aranżację kawalerki tutaj.

9 komentarzy

 • Lisia

  Tak wyglądających kawalerek życzę wszystkim wynajmującym, boskie! W takim mieszkaniu można zostać resztę życia. W studenckich czasach żyłam na meblach kalwaryjskich, tylko sofa ze mną została po przejściu na swoje (od Puszmana, wiele przeszła bez szwanku, nazwy modelu nie pomnę), wszystko było obskurne, a właściciele krzywo patrzyli na inwencję twórczą, z obawy, że klej zostanie… Fajnie, że dzisiaj pokazuje sie kawalerki urządzone na najwyższym poziomie, mały metraż to taki sam dom, jak duży 😀

 • zabudowa

  zastanawiałam się gdzie jest jakaś szafa i dopiero na trzecim zdjęciu od końca dostrzegłam że to szafa na wymiar wbudowana w ścianę. z daleka wyglądało to jak drzwi do innego pomieszczenia 😀 bardzo ciekawe rozwiązanie 🙂

 • biała

  kupiłam bardzo podobne białe deski podłogowe od producenta 🙂 wiele osób mnie przestrzegało przed nimi, sugerując że będzie na nich widać wszelkie zabrudzenia i często będę je musiała czyścić. a tu się okazało, że kurz na nich jest mniej widoczny 😀 zdecydowanie polegam białe deski każdemu

 • white

  podoba mi się użyta tutaj listwa podłogowa biała, jest i w salonie i na korytarzu. takie listwy są bardzo nowoczesne i praktyczne, nie utrudniają sprzątania, bo nie mają żłobień, czy nietypowego kształtu, więc się je przetrze mopem czy szmatką i gotowe. do wyboru są zwykle listwy lakierowane i matowe

 • yasminsmell

  Wyszło czysto i przyjemnie 🙂 super 🙂 byle tylko wynajmujący nie rozrzucił masy gratów, to kawalerka będzie nadal wyglądać zacnie. Zgadzam się, że obrazy to prosty i łatwy sposób na szybką metamorfozę oraz podkręcenie wnętrza!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.