Bez kategorii

Mieszkanie 51m2 w stylu skandynawskim – blog wnętrzarski

To mieszkanie położone jest w Szwecji i ma 51m2 powierzchni. Urządzone w stylu skandynawskim. Odróżnia je od innych aranżacji ściana ozdobiona cegłą (jest to oryginalna cegła budynku, w którym jest położone mieszkanie z początku XX w.), która dodatkowo jest w kształcie półokrągłym. Ciekawie wyeksponowano także gazety na stojaku (trochę w stylu kawiarnianym).
Wnętrze składa się  z pokoju dziennego, z którego przechodzimy do kuchni oraz sypialni. Całość w typowym stylu skandynawskim: jasno, przestronnie, naturalne materiały, co optycznie powiększa przestrzeń. Możemy podziwiać także budynek, w którym znajduje się mieszkanie. Ja patrząc na budynki skandynawskie porównuje je do polskich kamienic, które znajdują się w każdym dużym mieście. Wydaje mi się, że nasze budynki są ładniejsze 🙂 ale bardzo zaniedbane, mam nadzieję, że to się zmieni, ale wiem, że na to potrzeba czasu. Ja mam już poczucie, że coraz więcej osób docenia wnętrza budynków z początku XX w.

6 komentarzy

 • Bacillo

  Kocham cegłę w kuchni. Taki kolor podłogi chciałabym uzyskać u siebie na starych zniszczonych deskach. Tylko trzeba sie w końcu za to zabrać :/ Pozdrawiam 🙂

 • Ola by Design

  Mam nadzieję, że posiądę kiedyś umiejętność takiego urządzania wnętrz, żeby wyglądały na 2 razy większe niż w rzeczywistości. To mieszkanie przekonuje mnie po raz kolejny, że Szwedzk mają to w małym palcu.

 • LittleHomeInspiration

  uwielbiam takie wnętrza 🙂 niby niewielkie a ile zdoła pomieścić coś pięknego 🙂
  pozdrawiam serdecznie,

 • Lepy Na Insekty

  Bardzo gustownie urzadzone mieszkanie,jest czysto jasno i przyjemnie. Każde wnetrze ma swoj unikatowy charakter, brawo!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *